Temmuz ayında aylık bazda tavuk eti üretimi yüzde 19, hindi eti üretimi yüzde 30 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, "Kümes Hayvancılığı Üretimi, Temmuz 2019" verilerini açıkladı

© AA
Temmuz ayında aylık bazda tavuk eti üretimi yüzde 19, hindi eti üretimi yüzde 30 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, "Kümes Hayvancılığı Üretimi, Temmuz 2019" verilerini açıkladı. Buna göre Tavuk eti üretimi temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 19,6, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 arttı. Hindi eti üretimi de bir önceki aya göre yüzde 30,6 arttı.

Tavuk yumurtası üretimi temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 5,3 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,5 azaldı.

Kesilen tavuk sayısı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 19,5, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2 arttı. Temmuz ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 43,6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10 azaldı.

Tavuk eti üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 19,6, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 arttı. Temmuz ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 30,6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 29,3 azaldı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,1 arttı.

SIRADAKİ HABER