18 ilde 43 kişi hakkında gözaltı kararı

İzmir ve Mersin merkezli operasyonlarda çoğunluğu aktif/eski ordu mensubu 43 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, "şafak operasyonu" yapıldı.

© AA
18 ilde 43 kişi hakkında gözaltı kararı

Mersin ve İzmir merkezli 15 ilde 43 kişi hakkına 'FETÖ' üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı. Yapılan operasyonlarda birçok kişi gözaltına alındı.  

AA'nın aktardığı bilgilere göre, Mersin merkezli 3 ilde, aralarında muvazzaf askeri personel ile eski askeri okul öğrencisi, emekli öğretmen, meslekten ihraç edilmiş polis ve uzman çavuşun da bulunduğu iddia edilen 15 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma başladı. Kişiler için Mersin, Hakkari ve Kars'ta eş zamanlı "şafak operasyonu" düzenlendi.

İZMİR'DE 28 KİŞİ

İzmir merkezli 12 ilde, 'FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanması ve sivil unsurlarına yönelik soruşturma kapsamında 28 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Ankesörlü/sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu kontörlü telefonlardan iletişim kurdukları tespit edilen, 5'i Kara Kuvvetleri, 8'si Hava Kuvvetleri, 1'i Jandarma Genel Komutanlığına mensup 4'ü muvazzaf 14 asker ile darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen 13 askeri okul öğrencisi ve 1 ihraç polis memuru hakkında gözaltı kararı verildi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER