3 gazeteci gözaltına alındı

Gazeteciler Canan Coşkun, Zeynep Kuray ve İrfan Tunççelik gözaltına alındı

© AN
3 gazeteci gözaltına alındı

Gazeteci Zeynep Kuray'ın açlık grevlerine dikkat çekmek için yapılan eylemi takip ederken, Mezopotamya Ajansı muhabiri İrfan Tunççelik'in ise Bakırköy Cezaevi önündeki Barış Anneleri'nin eylemini izlerken gözaltına alındıkları belirtildi. Medyascope muhabiri, gazeteci Canan Coşkun da 2015 yılındaki bir hakaret davası dosyasındaki ifade eksikliği nedeniyle hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

İstanbul Sirkeci’de, açlık grevlerinde dikkat çekmek için insan zinciri oluşturanlara polis polis müdahale etti. Müdahalede gazeteci Zeynep Kuray’ın da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gazeteci Dayanışma Ağı'nın Twitter'dan duyurduğu bilgiye göre, Zeynep Kuray, Mısır Çarşısı'ndaki eylemi takip ederken, İrfan Tunççelik ise Bakırköy Cezaevi önündeki eylemi takip ederken gözaltına alındı. Zeynep Kuray'ın en geç Pazartesi günü savcılığa çıkarılacağı belirtiliyor.

Canan Coşkun'un da Taksim Balo Sokak'ta polis kontrolü sırasında gözaltına alındığı, işlemlerin ardından Taksim Polis Merkezi'ne sevk edileceği belirtildi. Gazeteci Çiçek Tahaoğlu, Coşkun'un bu gece gözaltında kalacağını, moralinin iyi olduğunu aktardı. 

Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, Canan Coşkun’un gözaltına alınmasını Twitter’da paylaştığı "2015'teki bir soruşturmada ifade eksikliği nedeniyle 2019'da bir Cuma gecesi gözaltı gözdağı değilse nedir?” mesajıyla kınadı.

SIRADAKİ HABER