87 yaşındaki amca Diyanet'e itiraz etti, istediği oldu: Camiye kendimi zor taşıyorum, bir de tabure mi taşıyayım?

Diyanet’in cami ve mescitlerdeki taburelerin kaldırılması talimatına noterden ihtarname göndererek itiraz eden 87 yaşındaki Abdullah Işıklar’a iyi haber, arkadaşlarını görmek için haftanın bir günü gittiği Darülaceze’den geldi. Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin talimatıyla Darülaceze mescidine 10 katlanır tabure alındı.

87 yaşındaki amca Diyanet'e itiraz etti, istediği oldu: Camiye kendimi zor taşıyorum, bir de tabure mi taşıyayım?

Hürriyet'ten İdris Emen'in haberine göre Beşiktaş’ta 87 yaşındaki yaşayan Abdullah Işıklar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cami ve mescitlerdeki taburelerin kaldırılması talimatıyla mağdur olduğunu belirterek noterden ihtarname gönderdi.

Ayakta namaz kılamadığını, tabureler olmadığı için de camiye gidemediğini belirten Abdullah Işıklar, gerekirse Diyanet’e dava açacağını söyledi. “Camiye kendimi zor taşıyorum, bir de tabure mi taşıyayım” diyen Abdullah amca ve arkadaşlarının istekleri basında da yer buldu.

Darülaceze Başkanlığı, haftanın bir günü arkadaşlarını ziyarete gelen Abdullah Amca ve onun gibi ayakta namaz kılamayanlar için Darülaceze mescidine 10 katlanır tabure alındığını açıkladı. Abdullah Işıklar “Diyanet’ten henüz bir haber gelmedi. Ancak Darülaceze’nin tabureleri mescide geri koyması fevkalade iyi bir haber. Her perşembe olduğu gibi bugün Darülaceze’ye gideceğim. Benim beklentim camilere de birkaç tabure konulması” dedi.

SIRADAKİ HABER