Adalet Bakanlığı: Adıyaman'daki hükümlüler başka illerdeki cezaevlerine naklediliyor

Elazığ'da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü ve tutuklular Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlandı.

Adalet Bakanlığı: Adıyaman'daki hükümlüler başka illerdeki cezaevlerine naklediliyor

Adalet Bakanlığı'ndan Elazığ depremine ilişkin bir açıklama geldi. Buna göre Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine naklediliyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Elazığ’da meydana gelen Sivrice merkezli deprem haberi alınır alınmaz Adalet Bakanlığı bünyesinde bir kriz merkezi oluşturuldu.

Bu kapsamda, deprem bölgesindeki adliye ve ceza infaz kurumlarında uzmanlar eşliğinde detaylı incelemeler yapılmıştır. İncelenen bina ve kurumlarımızda küçük çaplı hasarlar görülmüş, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın bulunmadığı tespit edilmiştir.

Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlanmıştır.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

SIRADAKİ HABER