"Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" dediği için eleştirilen Arınç Ben dolu konuşurum, bilerek konuşurum, fikirle konuşurum, siyasetle konuşurum

Arınç hakkındaki eleştirilere yanıt verdi

© AA
"Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" dediği için eleştirilen Arınç Ben dolu konuşurum, bilerek konuşurum, fikirle konuşurum, siyasetle konuşurum

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, görevden uzaklaştırılarak yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile ilgili olarak, "Terörle alakası yoktur" sözlerine ilişkin konuştu. Arınç, "Ben bu konuşmamı YİK üyesi sıfatıyla yapmadım. YİK’i bağlayan bir konuşma değildir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, konuyla ilgili, "Sayın Arınç tecrübeli bir siyasetçidir. Büyüğümüzdür. Yaptığı bu açıklamalar şahsi fikirleridir. Cumhurbaşkanlığını bağlamaz" sözlerini destekleyen Arınç, "İbrahim Kalın da bunu çok güzel ifade etmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Bu konuşmam benim YİK üyesi olarak yaptığım veya YİK’i bağlayan bir konuşma değildir. Bunun tekrar belirtilmiş olmasına da sevindim" sözlerini kaydetti.

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'e konuşan Arınç şöyle dedi:

“Çok doğru yani ben zaten konuşmamın başında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak konuşmuyorum, bu yanlış anlamalara sebebiyet verebilir diye belirttim. Ben sözlerimin başında bunu söylüyorum. İbrahim Kalın da bunu çok güzel ifade etmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Bunlar benim kendime has, özgün düşüncelerimdir yoksa Kurul’da oluşturulmuş veya Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilmiş konuşmalar değildir.”

"Bana gelen tebrik telefonlarını bir bilseniz"
Sosyal medya üzerinden gelen tepkilere ilişkin de Arınç, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Boş ver, onlar boş şeyler, onlar boş şeyler. Bana gelen tebrik telefonlarını, bana gelen mesajları bir bilseniz. Hukuka verdiğim ağırlık, siyasete verdiğim, siyaset kurumuna verdiğim ağırlık, AK Parti’yi bu bölünmelerden, parçalanmalardan uzak tutma konusunda yaptığım çabaları herkes takdirle karşılıyor.

"Çok şükür ağzım da laf yapıyor, Twitter'ı da kullanırım"
“Onlara gerekirse ben cevap veririm, çok şükür ağzım da laf yapıyor, Twitter’ı da kullanırım ama boş şeylerle uğraşanlara boş cevaplar vermek benim işim değil, ben dolu konuşurum, bilerek konuşurum, fikirle konuşurum, siyasetle konuşurum, başkaları gürültü yapabilirler o benim ilgi alanım için de değil. Ben bu konuşmamı YİK üyesi sıfatıyla yapmadım, bunu da konuşmamın başında ifade ettim.”

SIRADAKİ HABER