Akar'dan siyasi liderlere S-400 turu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

© AA
Akar'dan siyasi liderlere S-400 turu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ile bir araya gelecek. Görüşmelerde, Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizinin öne çıkması bekleniyor.

 Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizi İstanbul seçimlerinin gölgesinde kalırken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ile bir araya geleceği açıklandı.

Akar’ın liderlere ABD’yle yaşanan S-400 krizi, Irak topraklarındaki Pençe harekatı ve yeni askerlik yasası hakkında bilgilendirmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Türkiye’ye temmuz ayının başında gelmesi planlanan Rus yapımı S-400 hava savunma sistemleri ve ABD’nin Türkiye’ye karşı alınacağını açıkladığı olası yaptırımlara ilişkin görüşmelerin öne çıkması bekleniyor.

ABD’de Kongre’nin Cumhuriyetçi ve Demokrat üyeleri, Türkiye’nin S-400 almasına karşı partilerüstü ortak bir zeminde anlaşmış durumda. Bu kapsamda, Rus yapımı silah sistemlerinin Türkiye’ye gelmesi halinde ağır yaptırım kararları açıklanması bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

SIRADAKİ HABER