AKP Sözcüsü: Memleket bu mazbata fetişizmi ile yeni tanışıyor

"Sonucu YSK belirler"

© AA
AKP Sözcüsü: Memleket bu mazbata fetişizmi ile yeni tanışıyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin yaptığı açıklamada süreci Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) belirleyeceğini belirterek "Gayet olağan bir süreç yürüyor. Mazbata fetişizmiyle memleket yeni tanışıyor" dedi.

AKP Sözcüsü Çelik, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına itirazlara ilişkin İstanbul'da açıklamalarda bulundu. 

Seçimlere katılım oranının yüzde 85 olduğunu ifade eden Çelik bunun takdir edilmesi gerektiğini belirterek  "Biz her seçimde büyük bir memnuniyetle seçimleri takip etmek isteyen yabancı gözlemcileri buraya davet ederiz. İlk yayınladıkları raporda kendilerine sunulan erişim imkânlarından memnuniyetlerini dile getirdiler" dedi.

"Sonucu YSK belirler"
YSK'nın yüksek tecrübeye sahip bir kurum olduğunu ifade eden Çelik, "YSK'nin görevini yapması devletimizin gücüdür. İtiraz süreci devam etmektedir. Bu süreci bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalışıyor. Bu gayet olağan bir durumdur. Sonucu YSK belirler" şeklinde konuştu.

"Sayım yapılmasından neden rahatsızsınız?"
CHP'nin "Sayım yapılsa bile aradaki fark kapanmayacak" dediğini aktaran Çelik, "O zaman sayım yapılmasından neden rahatsızsınız?" diye sordu.  

AKP'nin seçimlerden güçlü bir zaferle çıktığını söyleyen Çelik, "Soğukkanlı bir şekilde meseleyi yönetmek lazım. Vatandaşlar için bir stres ve gerilim haline getirilmemelidir. Bizim isteğimiz bir kişinin oyunun bile zayi olmaması... Biz bu süreci başlatmakla diğer vatandaşlarımızın da haklarını gözetmiş oluyoruz. Karşımızdakiler bunu sürekli olarak bir güvensizlik yaratarak konuşmalar yapıyor. Birisi yürütülen süreçle ilgili bir şüphe ortaya koyduğu zaman bizim bu konuda hiç bir çekincemiz yok. Gelin bakalım diyoruz. AK Parti açısından olağanüstü bir durum yok. Yurt dışındaki bütün açıklamaları takip ediyoruz. Yabancı basın mensuplarına da bilgi vereceğiz" dedi. 

"AK Parti'nin her talebi kabul edildi gibi bir şey yok" diyen Çelik, bazı yerlerde seçim sonuçlarına yaptıkları itirazların reddedildiği ifade etti. 

 İstanbul'da itirazlar sonucu oyların yeniden sayılmasıyla farkın azaldığını söyleyen Çelik, "Birisi yürütülen süreçle ilgili bir şüphe ortaya koyduğu zaman bizim çekinecek bir şeyimiz yok. Gayet olağan bir süreç yürüyor. Mazbata fetişizmiyle memleket yeni tanışıyor" dedi.

SIRADAKİ HABER