AKP’li vekilin “şerefsiz” dediği polisin, görüntüleri yaydığı iddia edilen babası olaydan 2 yıl önce ölmüş

CHP'li Başarır, Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'la sosyal medyadaki tartışmalarının ardından trollerin ailesine saldırdığını söyledi

© AA
AKP’li vekilin “şerefsiz” dediği polisin, görüntüleri yaydığı iddia edilen babası olaydan 2 yıl önce ölmüş

AKP’li Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın “şerefsiz” dediği polislerden Muharrem Aydoğan’ın eşi Sevcan Aydoğan, yaşananların görüntülerini yaydığı iddia edilen eşinin babasının olaydan iki yıl önce hayatını kaybettiğini söyledi. Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, polisin babasının ölüm belgesini yayınladı.

CHP'li Ali Mahir Başarır da söz konusu olay üzerinden kendisini "komplo" kurmakla suçlayan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'la sosyal medyada yaşadıkları tartışmanın ardından trollerin ailesine saldırdığını söyledi.

Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’nin 18 Temmuz 2021 arife günü telsiz anonsuyla yaptığı ihbar üzerine durdurduğu araçta bulunan 

AKP’li milletvekili tarafından hakarete uğrayan polis memurları Muharrem Aydoğan ve Muhammed Yar’ın bir yıldır görevlerine döndürülmediği ortaya çıkmıştı

Olaydan iki ay sonra sosyal medyada yayınlanan ve AKP’li vekilin polise “şerefsiz” dediği görüntüler kamuoyundan büyük yankı uyandırmıştı. Son günlerde, o görüntülerle ilgili birtakım iddialar ortaya atıldı

Polis memuru Aydoğan’ın babasının aktif CHP üyesi olduğu, CHP’li Mahir Ali Başarır’la defalarca görüştüğü ve görüntüleri verdiği iddia edildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da attığı mesajlarla, bu iddiaları dile getirdi. Görüntüleri yayınlayan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı hedef alan Ersoy, görüntülerin hukuka, disipline aykırı çekildiğini ve yine hukuksuz bir şekilde temin edilip yayınlandığını öne sürdü.

Ancak polis memurunun babasının olay yaşanmadan 2 yıl önce öldüğü ortaya çıktı. Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre, Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, Twitter canlı yayınında polis memurunun eşi Sevcan Aydoğan’la görüştü. Sezer, tüm detayları ve ölüm belgesini polisinsesi.org sitesinden yayınladı.

İşte tüm iddiaların konuşulduğu o görüşmenin dökümü:

Faruk SEZER: Eşiniz 19 Temmuz’da mı açığa alındı.

Sevcan AYDOĞAN: Olay 18 Temmuzda oldu eşim 19 Temmuzda açığa alındı. Videonun muhalefet milletvekilince paylaşılması ise olaydan ve açığa alınmadan 2 ay sonra oldu. Açığa alma olayının videonun paylaşılması ile alakası yok. Eşimin açığa alınma sebebinde şu yazıyor: Milletvekilini durdurmaktan açığa alındınız.

Faruk SEZER: Eşinizin babasının CHP Toroslar İlçe Teşkilatına Üye olduğu ve videoyu paylaşan muhalafet milletvekili ile bu olayla ilgili defalarca konuştuğu söyleniyor.

Sevcan AYDOĞAN: Eşimin babası yani kayınpederim 2019 yılında vefat etti. 2021 yılında olan olayla ilgili bir milletvekili ile nasıl telefonda konuşacak. Kayınbabamın CHP ile ve başka siyasi partilerle işi olmayan bir insandı. Hatta çocuklarım bu haberi gördükten sonra dedemden teşekkür ederiz öbür dünyadan bize yardımcı oluyorlar dediler.

Faruk SEZER: Eşinizin muhalif milletvekili birlikte harekete ederek Türk Polis Teşkilatına ve iktidara siyasi operasyon yaptığı yönünde ağır bir suç ithamı var. Bu iddia ile ilgili eşinize gözaltı yapıldı mı, evinize gelindi mi veya işlem yapıldı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Hayır kesinlikle işlem yapılmadı. Biz bu teşkilatın ekmeğini yiyoruz böyle bir şey yapar mıyız?

Faruk SEZER: Gazetede Ak Partiye ve Türk Polis Teşkilatına büyük bir kumpas kurduğunuz yönünde iddia var. Bununla ilgili herhangi eşiniz ve yanındaki polis dışında kimseye işlem yapıldı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Hayır, sadece eşim ve yanındaki polis memuru Muhammed Yar’a işlem yapıldı. Araç dur ihtarımıza uymadı diye anons eden ekibe de bu anonsu eşime anons eden haber merkezine de işlem yapılmadı, açığa alınmadılar. Hatta bu konunun tarafı olan bir çok kişinin ifadesi bile alınmadı. Kısacası mağdur olan biziz bunun üzerinden ekmek yiyenler başkaları.

“Biz bu süreçte uzun süre sessiz kaldık. Geçtiğimiz günlerde sesimi çıkardım ve sözcü gazetesine açıklama yaptım diye bu haberler çıkmaya başladı. Mobese görüntüleri, haber merkezi anonsları var. Bunlar nerede? Zeynep Gül Yılmaz bir gazetede, ‘Benim çocuğum ateşliydi ona yetişmem gerekiyordu’ diyor. Pekiyi benim bir yıldır evimde ateş yanıyor bunu görüyorlar mı? Benim çocuklarım ne yiyor ne içiyor? Benim çocuklarımın benden başka kimsesi yok.

Belki onun bakıcısı da vardır. Benim çocuklarımın tek bakıcısı benim. Bana yazık değil mi? Kendi çocuğu ateşliymiş. Benim çocuğum yok mu? Kendi anne de ben anne değil miyim? Çok kötü durumdayım. Psikolojim alt üst oldu. Bu olayın bu noktaya kadar gelmesine inanamıyorum. iki tane devlet memuru ile niye uğraşıyorsunuz? 1 yıldır çocuklarımla birlikte yaşadıklarımın hesabını kim verecek? Kendimizi savunmamız suç mu? 1 yıldır açıktayız ve bekliyoruz. Herkes kendi açısından bakıyor olaya. Annemi babamı kaybettim üstüne bu olay geldi. Üstüne kayınvalidem kanser oldu. Benim feryadımı kim duyacak. Eşim ter temiz bir devlet memuru. Sicili tertemiz. 30 yılını vermiş bu mesleğe yazık değil mi? Bu kadar emeği bir kalemde silmek kolay mı? Kayınbabam kapıcı olarak çalışmış. Bir kapıcının çocuğu Muharrem AYDOĞAN. Ne emeklerle bu seviyeye gelmiş. Bu kadar emeği silip atmak kolay mı? Yazık günah değil mi? 30 yıllık emek bir kalemde silinir mi? Bir de bizi komplocu yaptılar. Biz vatansever insanız. Kimse kimsenin ekmeğiyle oynamasın. Şu mübarek Muharrem ayında Muharrem ve Muhammed polislere adalet istiyorum.”

Ali Mahir Başarır: Adam dünyada aktif değil, edep ya hu, bunlar nasıl insan!
Son iddiaları değerlendiren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da şunları kaydetti:

“Polis memurumuzun babası Ali Aydoğan güya CHP aktif üyesiymiş, adam dünyada aktif değil, 2019’da ölmüş. Edep ya hu, bunlar nasıl insan. İnanın kahroldun. Böyle bir şey olur mu? Dünden beri İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy neler yazıyor…

Videoyu ben paylaştım. Ben Mersin Milletvekiliyim. Bunu bir algı operasyonu olarak anlatıyorlar. Dünden beri binlerce tweet attı troller. Bu ülkenin İçişleri Bakan Yardımcısı, personelinin, polisinin yerinde olmaktansa, milletvekilinin yerinde oluyor. Evet bu videoyu ben yayınladım, bugün olsa yine yayınlarım. Benim burada bir algı yapmam zaten yok.

Şu da çok önemli. İlk çevirmede Ali Kazım Koru… Anons yapan polis memuru. Dur ikazlarına uymayan bir araç diyor bu aracı söylüyor. Polis bu anons üzerine aracı durduruyor. Ali Kazım Koru’nun ifadesinde de bu durum var. Buradaki tek sorun bu videoyu benim yayınlamam.  Bu yüzden bu polis memurlarını açıkta tutuyorlar. Şimdi de ihraç etmek istediklerini öğrendim. Suçlamanın ne olduğunu da bilmiyoruz.

Turan Aydoğan… Adam hakaret etmedi, hiçbir şey yapmadı. İstanbul Milletvekilleri… O video nereden yayıldı. O da kimlik göstermek istemedi. Milletvekiliyim dedi gitti, o kadar. Adamı linç ettiler sosyal medyada.  O video nereden yayınlandı o zaman.

"Siz her videoyu yayınlayacaksınız, ben normal bir şekilde kaydedilen videoyu yayınlayınca komplocu olacağım"
Siz her videoyu yayınlayacaksınız. Devlet babanızın çiftliği… Ben normal bir şekilde kaydedilen videoyu yayınlayınca komplocu olacağım.

Daha acı bir şey söyleyeyim. Dün bakan yardımcısıyla tartıştıktan sonra, sosyal medyada bu linç yapılırken, öz ağabeyimin, bir gey sitesindeki başka bir adamın fotoğraflarına fotoşop yapıp iki bin tane tweet attılar. Yani ailemize, şerefimize, haysiyetimize saldıracak kadar utanmaz adam bunlar. İnanın artık benim midem bulanmaya başladı. Dün iki – üç bin tane tweet atmışlar. Bakan yardımcıları, milletvekilleri hepsi… Ben kurgu yapmışım. Eğer ben bu devlette polislere milletvekilini durdurtup, kameraya alacak kadar gücüm varsa devleti ben yönetiyorum demektir kardeşim.

"İhraç da olabilir"
Bir umutla, polis memurlarının görevlerine döneceğini düşünüyoruz. Benim umudum yok. İhraç da olabilir. Ben takip etmeye devam edeceğim. Babası Ali Aydoğan’ın durumu çok önemli. Orda atılan bir iftira var. Adam 2019’da ölmüş. Ayrıca ilk çevirmedeki polis memurunun verdiği ifade çok değerli. Bütün iddiaların yalan olduğunu ortaya koyuyor."

SIRADAKİ HABER