Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların belediyeden beklentilerini belirlemek için anket çalışması başlattı

31 Temmuz’da sona erecek ankete şu ana kadar yaklaşık 3 bin kadın katıldı

© DHA
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların belediyeden beklentilerini belirlemek için anket çalışması başlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Birimi, kadınların belediyeden beklentilerini belirlemek için anket çalışması başlattı. Belediye, anket sonucuna göre kadınlara yönelik projeler geliştirecek.

Anket;  eğitim, sağlık, ulaşım, kreş ve belediyenin diğer hizmetlerine ilişkin soruları içeriyor. 

"Ankara'dan ne bekliyorlar, bunu ölçeceğiz"
Kadın Danışma Birimi Sorumlusu Şenay Yılmaz, anket ile kadınların beklentilerini belirlemeye çalışacaklarını söyleyerek, "Ankara'dan ne bekliyorlar, bunu ölçeceğiz ve bu sonuçlara göre önümüzdeki dönem çalışmalarına başlayacağız. Bu bizim için çok heyecan verici" dedi.

Kadın Danışma Birimi olarak kadınlara ücretsiz avukat desteği, psikolojik danışmanlık, girişimcilik, sığınma evi, ikinci el eşya ve eğitim gibi alanlarda destek verdiklerini belirten Yılmaz, özellikle erken yaşta evlilikle mücadele etmek için eğitimcilerle birlikte kırsal bölgelerde okula gitmeyen kız çocuklarını tespit edip, ailelerle ikna toplantısı düzenlediklerini belirtti. Yılmaz, başkentte yaşayan kadınların bu çalışmalardan habersiz olduğunu ifade ederek, "Bizim hedefimiz okuryazar, eğitimli, çalışan kadınlar değil bu fırsatları elde edemeyen kadınlara ulaşmak. Hedef kitlemizin sosyal medyadan da uzak olduğunu düşündüğümüz için mahalle ziyaretleri yapıyoruz" diye konuştu. (DHA)

SIRADAKİ HABER