Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesine Ankapark sayfası eklendi

© ANKA
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesine Ankapark sayfası eklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda Ankapark’ın mahkeme kararıyla ABB’ye devredilmesinin ardından hukuki süreç başta olmak üzere tema park için yapılan tüm harcamaları anlatan bilgilendirme sayfası oluşturdu. Vatandaşlar ABB’nin resmi internet sayfasından Ankapark hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilecek.

ABB sürdürdüğü üç yıllık hukuki mücadelenin ardından mahkeme kararıyla devraldığı 801 milyon dolara mal olan Ankapark ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla resmi internet adresi olan “ankara.bel.tr”de ‘bilgilendirme sayfası’ açtı. ABB şeffaflık ilkesi doğrultusunda Ankapark ile ilgili tüm hukuki süreç başta olmak üzere yapılan harcamalar hakkında ayrıntılı bilgileri paylaştı.

Tüm uzmanların karşı çıkmasına ve ‘işletilemez’ uyarılarına rağmen yapılan Tema Park'ın 801 milyon dolara (güncel değeri 14 milyar lira) mal olduğunun paylaşıldığı bilgilendirme sayfasında, ihale sürecinden işletmeci firmanın yükümlülüklerini yerine getirmediğine kadar birçok bilgiye yer verildi. 'Ankapark süreci hakkında kapsamlı bilgilendirme' linkinden ulaşılabilecek sayfada 'Ankapark Almanak' başlığıyla, yapılan harcamalar görselleri ile birlikte anlatıldı.

Ankapark’ın ABB’ye devir sürecinin tüm detaylarıyla ve belgeleriyle gösterildiği sayfada park için yapılan 58 ihalede sorumlular hakkında yapılan suç duyurusundan yaşanan hırsızlık olaylarına kadar tüm bilgilendirmelere de yer verildi.

Tespit çalışmalarının devam ettiği Tema Park için yapılan harcamalarla oluşan kamu zararına dikkat çekilen bilgilendirme sayfasında, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı sunumdaki mevcut durumun ve tüm sürecin özetlendiği link de paylaşılırken, vatandaşlar ayrıca Ankapark’ın geleceğine karar vermek için forms.ankara.bel.tr/ankapark adresi üzerinden anket çalışmasını doldurabiliyor. (ANKA) 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 06:33
SIRADAKİ HABER