Ankara'da belediyede kadro tartışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait BELPLAS şirketinde yöneticilerin İYİ Partililerden seçilmesine Mansur Yavaş müdahale etti. Müdahale istifaya yol açtı.

© AA
Ankara'da belediyede kadro tartışması

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi sonrası BELPLAS şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirilen İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, danışmanlarını da İYİ Partililerden seçti. Yavaş’ın kadrolara itiraz etmesi nedeniyle Köylüoğlu görevinden istifa etti.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztrük’ün haberine göre, Faruk Köylüoğlu, belediyenin yol çizgilerini üreten ve ilaçlama işlerini yapan BELPLAS şirketinin Yönetim Kurul Başkanı oldu. Köylüoğlu, seçimlerde Mansur Yavaş için çalışan İYİ Parti eski il yöneticilerinden Nafiz Atak, Nadir Çetinkaya, Evrim Kızıldemir’in de aralarında bulunduğu kişileri danışman olarak görevlendirmek istedi. Bu görevlendirmeyi Mansur Yavaş kabul etmeyince Faruk Köylüoğlu da yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Köylüoğlu’nun istifadan vazgeçirmek için çabalar devam ederken göreve alınan kişiler konusunda zaman zaman CHP ve İYİ partililer arasında sorun yaşandığı ve bunun aşılması için parti yöneticilerinin de devreye girdiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER