Antalya Valisi Karaloğlu, resmi kurumlarda kahvaltı yapılmasını yasakladı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, resmi kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasını yasakladı. Karaloğlu, "Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek. Mesai devam ederken sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına çıkmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

© AA
Antalya Valisi Karaloğlu, resmi kurumlarda kahvaltı yapılmasını yasakladı

Antalya Valisi Karaloğlu, resmi kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasına tepki gösterdi.
Karaloğlu, "Kurumlarda sabah mesai başlıyor, kahvaltı mesaisi de başlıyor. Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek. Mesai başladığında, mesai başlamış olur" diye konuştu.
"Mesai başladıktan sonra kurumun bahçesinde, sağında solunda, ofiste kahvaltı masaları kurulup, dakikalarca, saatlerce kahvaltı yapılmayacak. Bunda her kamu kurumu amirinin dikkatli olması lazım" diyen Karaloğlu, şöyle devam etti:

"İkinci konu, mesai devam ederken sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına çıkmasını doğru bulmuyoruz. Çirkin görüntü oluşturuyor. Mesai saatinde bunu yapmayacaklar. Mesai saati belli, ara verdiğimiz saat belli, o saate kadar memurumuz çalışan arkadaşımız mesaisine devam edecek."

Bütün dairelerin kendilerine çeki düzen vermesini isteyen Karaloğlu, vali yardımcıları ve kaymakamların daire ziyaretlerinde öncelikli olarak bu konulara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 15:14
SIRADAKİ HABER