Arkadaşı, boşanma aşamasında olduğu Rabia Doğan'ı öldüren Besat Doğan'ı "Adamsın adam" diye karşıladı!

Antalya'da 4 yıldır bulunduğu cezaevinden 'Koronavirüs izinliyle' çıkıp boşanma aşamasında olduğu Rabia Doğan'ı öldüren Besat Doğan, adliyeye sevk edildi. Şüphelinin adliyeye getirildiği sırada kendisine "Adamsın adam, adamın kralısın" diyen arkadaşına, "Bu memlekette gezdirmem kimseyi rahat ol sen" diye seslendiği duyuldu.

© DHA
Arkadaşı, boşanma aşamasında olduğu Rabia Doğan'ı öldüren Besat Doğan'ı "Adamsın adam" diye karşıladı!

İşlediği suç nedeniyle 4 yıldır bulunduğu cezaevinden Koronavirüs sürecinde izinli olarak çıkan Besat Doğan, boşanma aşamasında olduğu Rabia Doğan ve motosikletteki diğer kişi olan H.B.'yi takibe aldı. Kısa süren takip sonrası Besat Doğan, hareket halindeki motosikleti kullanan H.B. ve eşi Rabia Doğan'a tabancayla ateş etti.

Devrilen motosikletteki Rabia Doğan ve H.B. yaralanırken, Besat Doğan ise kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılardan Rabia Doğan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, H.B. ise ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinde yapılan incelemede ise 6 boş mermi kovanı bulundu. Vücudunun çeşitli yerlerine 5 mermi isabet eden Rabia Doğan, aynı gece doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. H.B'nin ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi. 2 çocuk annesi Rabia Doğan'ın cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından bu sabah yakınlarına teslim edildi.

"Adamsın adam"
Olay sonrası kaçan Besat Doğan polisin çalışmasıyla dün öğle saatlerinde Hacet Mahallesi Alaiye Caddesi'nde, saldırıda kullandığı tabancayla birlikte saklandığı evde yakalandı.

Besat Doğan polis merkezindeki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirildiği sırada kendisini bekleyen arkadaşlarının, "Adamsın adam, adamın kralısın" dediği Besat Doğan ise, "Bu memlekette gezdirmem kimseyi rahat ol sen" cevabını verdi. (DHA)

SIRADAKİ HABER