Arnavutluk Cumhurbaşkanı Meta: Daha fazla kişinin hayatını kaybetmemesi için dua ediyorum

Bosna Hersek, Azerbaycan, Arnavutluk, İran ve Gagauz Özerk Yeri'nden, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla Türkiye'ye taziye ve destek mesajları geldi.

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Meta: Daha fazla kişinin hayatını kaybetmemesi için dua ediyorum

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komsic, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Can kayıplarına neden olan depremden derin üzüntü duyduğunu aktaran Komsic, mesajında şunları ifade etti:

"Sizin ve halkınızın acısını paylaşıyor, bu zor zamanlarınızda yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi ve kendi adıma, size, Türk halkına ve depremde yaşamlarını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Sizlere, depremin doğurduğu sonuçlarla başa çıkacak güç ve yaralılara acil şifalar diliyorum."

'Her türlü yardıma hazırız'
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başsağlığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Her türlü yardımı göstermeye hazır olduğumuzu bildiriyor, size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınları, kardeş Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adından taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara şifa diliyorum."

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da taziye dileği iletildi. Mesajda, "Azerbaycan kardeş Türk halkının acısını paylaşıyor, her zaman onlarla birlikte ve her türlü yardıma hazır" denildi.

Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta, Elazığ'daki depremin ardından kendisi ve Arnavut halkının bu zor zamanlarda dost ülke Türkiye'nin yanında olduğunu ifade etti.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan Türkiye'deki depremle ilgili paylaşımda bulunan Meta, trajik depremden etkilenen Türkiye'deki gelişmeleri derin endişeyle takip ettiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 12:05
SIRADAKİ HABER