Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca mazbatalarını aldı

Kars Belediyesi Eş Başkanları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen mazbatalarını alarak görevlerine başladı. Eş başkanlar yaptıkları konuşmada, Kars'taki tüm sorunları çözmek için çalışacaklarını söylediler.

© AA
Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca mazbatalarını aldı

HDP’li Kars Belediyesi Eş Başkanları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. Eş başkanlar mazbatalarını almalarının ardından geldikleri belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.
 
‘BERABER KAZANDIK’

Herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Şevin Alaca, “Kars’ta değişim ve dönüşüm sloganıyla seçim kampanyası başlattık ve beraber kazandık. Halkımızla birlikte belediyeyi yöneterek tüm sorunlarımız için çözüm bulacağız” dedi.

‘YÖNETİMDE AKSAKLIK YAŞANMAMASINI SAĞLAYACAĞIZ’

Ayhan Bilgen, seçim sürecinde oluşan birlik ve beraberliğin seçimin ardında da devam etmesi gerektiğini ifade etti. Bilgen, “Resmi sonuçların YSK sitesinde yayınlanmasından sonra ilk meclis toplantısı yapılarak görev dağılımı yapılacaktır. Biz bütün partilerle birlikte şehrin çıkarları doğrultusunda harekete edeceğiz. Biz artık Kars Belediyesi ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte yapacağımız çalışmaları planlayacağız. Kutlama konusunda Valilik kararı doğrultusunda kitlesel bir planlama yapılmayacaktır. Biz işlerimizin aksamaması için şuan acil bir idare yönetim mekanizması oluşturarak işleyişin yürümesini, aksaklık yaşanmamasını sağlayacağız. Zaten belediye personellerimiz eldeki imkansızlıklara rağmen ellerinden gelen çalışmaları yapıyor. Temizlik konusunda biz de gerekli çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

Sonrasında belediye binasına giren Alaca ve Bilgen’i, Belediye Başkan Vekili Nusret Kara karşıladı. Karşılamanın ardından Alaca ve Bilgen’e belediye mührü teslim edildi. (Kaynak: MA)

SIRADAKİ HABER