Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatlarından açıklama: Ses kaydını müvekkilimiz yayınlamadı

"İzinsiz yapılan paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurulacak"

© TWITTER
Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatlarından açıklama: Ses kaydını müvekkilimiz yayınlamadı

Eski eşi ile telefon görüşmesi sosyal medyaya yansıdıktan sonra CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatları, müvekkiline ait ses ve görüntülerin sosyal medyada izinsiz paylaşıldığını açıkladı.

Eski eşi Özge Pomen ile boşanmadan önceki bir telefon konuşması sosyal medyaya yansıyan Aykut Erdoğdu'nun ve yeni eşi avukat, YDK üyesi Tuba Torun'un CHP'den istifalarının ardından olayla ilgili olarak yeni bir gelişme yaşandı.

Avukatları, söz konusu telefon konuşmasını sosyal medyada Özge Pomen'in yayımlamadığını açıkladı. Pomen'in avukatları tarafından yapılan yazılı açıklamada, izinsiz yapılan paylaşımlar nedeniyle yasal yollara başvurulacağı belirtildi. 

Özge Pomen'in avukatları Evrim Dost ve Halil Şahin Dost'un yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"26 Haziran 2022 tarihinde sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna servis edilen, müvekkilimiz Özge Pomen'in ses ve görüntü, eski eşi İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu ve Avukat Tuba Torun Erdoğdu'nun seslerinin yer aldığı görüntüler müvekkil adına açılan birkaç sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Sonrasında yine bu hesaplardan müvekkile ait olmayan beyan ve açıklamalar yapılmıştır. Sosyal medya üzerinden yapılan yayın üzerine pek çok gazete, gazeteci, haber siteleri ve medya kuruluşları da müvekkil adına açılan hesaptan yayımlanan video ve içerikleri haber haline getirerek kamuoyunun bilgisine sunmuştur. Anılan süreçte kendisine ait ses ve görüntülerin, kendi adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden rızası dışında paylaşılması nedeni ile müvekkil mağdur edilmiştir. Yapılan paylaşımlar müvekkilimiz Özge Pomen tarafından yapılmamıştır. Bu paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır." 

Ne olmuştu?
CHP’li Aykut Erdoğdu’nun ayrıldığı eşinin adını taşıyan Twitter’daki ‘Özge’ adlı hesaptan cumartesi gecesi 23.53’te paylaşılan ses ve video kaydı siyaset gündemine oturmuştu. Söz konusu kayıtta Aykut Erdoğdu ile ayrıldığı eşinin arasındaki konuşmayı içeren kayıtta üçüncü bir kişi tarafından çekildiği anlaşılan Özge Pomen’in diyalog esnasındaki görüntüleri de yer almıştı. Tartışmalara neden olan kayıtta Aykut Erdoğdu, ayrıldığı eşi Özge Pomen’e Tuba Torun ile bir ilişkisi olmadığını ikna etmeye çalışıyordu. Kayıtta, Aykut Erdoğdu Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi listesine alınması için, “gerekirse kendi adının çıkarılması” önerisi ile beş kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını söylüyordu.

Söz konusu kaydın açıklanmasından 3,5 saat sonra Twitter’da açıklama yapan Aykut Erdoğdu, “hastaneye kaldırıldığını” duyurduğu eşi Tuba Torun’dan “kendisine yaşattıkları nedeniyle” özür dilemişti.

Aykut Erdoğdu daha sonra İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlarken “ne yapacağını bilmediğini, Genel Başkan ve parti yönetiminin partiye zarar verdiğini düşünmesi halinde istifa edebileceğini, ancak şu anda sağlıklı bir karar verecek durumda olmadığını” açıklamıştı.

Twitter’daki Özge isimli aynı hesaptan 26 Haziran'da saat 17.32’de yapılan ikinci ses kaydı paylaşımında da Aykut Erdoğdu’nun ayrıldığı eşi Özge Pomen ile yeni eşi CHP Yüksek Kurul üyesi Tuba Torun arasında yapılan konuşma yer alıyordu. Söz konusu kayıt, Özge adlı hesaptan “Dolarla vekil oluyorlar, ben ‘kadın hakları’ diye g*mü yırtıyorum, olamıyorum’ demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun. Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu’yu aldın sırada vekillik var” ifadesi eşliğinde paylaşılmıştı. Torun, ağlayarak yaptığı anlaşılan konuşma sırasında “istifa etmekten” söz ediyordu. Söz konusu konuşmanın son gelişmelerden birkaç ay önce yapıldığı anlaşılıyordu.

SIRADAKİ HABER