Babası senelerce cinsel istismarda bulunmuş; "Hocalara sordum, kızlık zarını bozmayacak şekilde ilişkiye girilmesini söylediler"

İstanbul Beykoz'da 17 yaşındaki kızına cinsel istismardan tutuklanan 50 yaşındaki Y.K.'nın kızına, "Ya benimle beraber olursun ya da fare zehri içersin. Hocalara sordum, babanın kızına caiz olduğunu söylediler" dediği iddia edildi.

© DHA
Babası senelerce cinsel istismarda bulunmuş; "Hocalara sordum, kızlık zarını bozmayacak şekilde ilişkiye girilmesini söylediler"

İstanbul Beykoz’da eşi öldükten sonra 17 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Y.K., tutuklandı. Beykoz’da 19 Mayıs tarihinde Şeha Uludağ (50) ile Y.K. arasında çıkan tartışmada kurşun, o sırada eşini korumak için önüne geçen 2 çocuk annesi G.K’ye isabet edince yaşamını yitirdi.

İddiaya göre, G.K., öldürüldükten sonra Y.K., 17 yaşındaki kızına aylarca cinsel istismarda bulundu. Mağdur kız çocuğu yaşadıklarını bir sosyal medya hesabından Kadın Dayanışma Ağı’na bildirince polis tarafından evinden alınarak koruma altına alındı ve babasından şikâyetçi oldu. Baba Y.K. 20 Ağustos’ta cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı.

Cumhuriyet gazetisinin haberine göre; İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada savcı, sanık Y.K’nin çocuğuna cinsel istismar suçu işlediğini belirterek cezalandırılmasını istedi.

"Hocalara sordum, kızlık zarını bozmayacak şekilde ilişkiye girilmesini söylediler"
Mağdur kız çocuğu mahkemede verdiği ifadede "Annemin hıncını benden aldı. Bedelini bana ödetmeye çalıştı. Babam bir gün masaya fare zehri koydu ve ya benimle beraber olursun ya da bunu içersin’ dedi. Elbette kabul etmedim. Ama gene de yapacağını yaptı. Daha sonrasında da boğazıma bıçak dayadı ve ilişkiye zorladı. Babam, bana ‘Ben bu olayı hocalara sordum. Babanın kızına caiz olduğunu, ancak kızlık zarını bozmayacak şekilde ilişkiye girilmesi gerektiğini söylediler. Artık sen benim karımsın’ dedi. Bana sürekli böyle şeyler anlatıyordu" dedi.

İddiaları kabul etmedi
Baba Y.K. ise savunmasında kızına cinsel istismarda bulunduğu iddialarını kabul etmedi. Mahkeme Y.K’nin tutukluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

SIRADAKİ HABER