Bahçeli: AİHM'in Demirtaş kararını tanımıyoruz, takmıyoruz

AİHM'in eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için 'derhal tahliye' kararını değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz" dedi.

© AA
Bahçeli: AİHM'in Demirtaş kararını tanımıyoruz, takmıyoruz

AİHM'in eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için 'derhal tahliye' kararına tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, "Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz" dedi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın ifade, özgürlük ve güvenlik, serbest seçim haklarının ihlal edildiğine hükmetti ve derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

AİHM'in kararıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli "Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz" ifadesini kullandı.

Bahçeli, "HDP açılmamak üzere kapatılsın dedik, bu kararımızın arkasındayız. Hazine yardımlarının terör örgütüne gitmesini istemiyoruz" dedi.

Partisinin genel merkezinde İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Millet kararını vermiş, perde kapanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin geleceğidir. Cumhur İttifakı'nı kararlılıkla devam ettireceğiz. Denizden geçtik, derede boğulmayacağız.

Türkiye'de demokratik hukuk devletinin gelişip yerleşeceğine, insan hakları standartlarının yükseleceğine samimiyetle inanıyoruz. Böyle bir yükselişi ancak MHP ile AK Parti'nin yapacağını düşünüyoruz.

Ne ABD'nin yaptırımları ne Avrupa Birliğinin yaptırım tehditleri ne FETÖ'nün ayak oyunları ne PKK'nın kanlı emelleri ne Yunan tahrikleri ne Fransız tacizleri ne Ermeni kumpasları ne de zalim senaryoları bize sökmeyecek, işlemeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 13:52
SIRADAKİ HABER