Bakan Akar: Terhisler için çalışıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sisteminin yasallaşmasının ardından şu an

© AA
Bakan Akar: Terhisler için çalışıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sisteminin yasallaşmasının ardından şu an askerde olanlarla ilgili açıklama yaptı. Akar, "Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte" dedi.

Yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesiyle birlikte 100 binden fazla askerin erken terhis olması bekleniyor. Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde konuyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte” ifadelerini kullandı.
 
Akar, yeni sistemle birlikte terörle mücadele konusunda herhangi bir aksaklık ve zafiyetin kesinlikle söz konusu olmadığını belirterek şöyle devam etti: “Terörle mücadele hem yurt içinde hem de sınır ötesinde aralıksız, aksaksız hatta artan bir şiddet ve tempoda sürüyor. Hudutlarımızın güvenliği ile de ilgili hiçbir aksaklık, eksiklik söz konusu değil.” (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER