Bakanlık için gözleri telefonda

Kabinede revizyon tartışmaları sürerken, bakanlık bekleyen isimlerin sık sık telefonlarını kontrol edip haber bekledikleri ifade ediliyor. Revizyon beklentisiyle, bazı siyasilerin tatil planlarını da ertelediği belirtiliyor.

© AA
Bakanlık için gözleri telefonda

Meclis yaz tatiline girmesine rağmen, Ankara’da siyaset kulisleri son derece hareketli. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tatil dönüşü kabine revizyonu üzerinde çalıştığı beklentisiyle, AK Parti’de hareketli bir 48 saat yaşandığını belirterek, “Bakanlık beklentisi içinde olanların sık sık cep telefonlarını kontrol edip haber beklediklerini ifade edeyim. Kabine değişikliği söylentisi ile Ankara’yı terk etmeyenler, umutları azalınca yavaş yavaş tatil programlarına dönmeye başladı” diye yazdı.
 
Selvi, ‘Siyasette yeni oyun planı‘ başlıklı yazısında ayrıca “İddialı yarışlarda, asıl yarış atının kazanması için bazı yarış atları favori olan diğer atı engellemek üzere kullanılır. Benzetme ne kadar uygun düşer bilemiyorum ama kurulacak olan yeni partilerin hangisi esas oğlan olacak, sistem onların kazanmasına göre mi dizayn ediliyor, yoksa onlar başkasının kazanması için mi yarışa sokuluyor?” sorusunu yöneltti ve ekledi: “Siyasette saatler artık 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimine göre ayarlandı. Tabi eğer seçimler 2023’e kalırsa… Dikkatler yeni kurulacak olan partilere ve Erdoğan’ın onlara karşı izleyeceği stratejiye odaklanmış durumda. Ancak sessiz ve derinden işleyen başka bir çalışma var. Bu kez soldan soldan geliyorlar. …Siyasette yeni bir oyun planı kurgulanıyor. Erdoğan, Gül ve Kılıçdaroğlu arasında cumhurbaşkanlığı satrancı oynanıyor. Perde arkasındaki gelişmelere bakınca, acaba diyorum, cumhurbaşkanlığı seçiminde yeni partilere Erdoğan’ı engelleme rolü verilip Ekrem İmamoğlu’nun önü mü açılıyor?”

SIRADAKİ HABER