Bebek sahilindeki olayda erkek cezaevinden izinli çıkmış: Kendimde değildim

Hastaneye sevk edilen kadının "kendisini beden ve ruh bakımından savunamayacak durumda olduğuna ilişkin kuvvetli şüphe bulunması şüpheler" bulunuyor

© AA
Bebek sahilindeki olayda erkek cezaevinden izinli çıkmış: Kendimde değildim

İstanbul, Beşiktaş’taki Bebek sahilinde öğlen saatlerinde Carmen Maria T. ve Özgür K. halka açık alanda cinsel ilişkiye girdiği görüntülerin ardından Kavi'nin cezaevinden izinli çıktığı öğrenildi. 

Twitter'da, Bebek sahilinde bir kadın ile erkeğin açık alanda cinsel ilişkiye girdiği görüntülerinin yayınlanması üzerine savcılık harekete geçti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatılırken, görüntüdeki iki şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine götürüldü.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 30 Mayıs'ta Bebek sahilinde "halka açık alanda alenen hayasızca harekette bulunan" Özgür K. ve Carmen Maria T'nin güvenlik güçlerince yakalandığı belirtildi.

Zanlılar hakkında "hayasızca hareket" suçundan adli soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, yapılan incelemede, Ö.K'nin aralarında "uyuşturucu kullanmak, çocuk istismarı, görevli memura mukavemet" gibi 11 suçtan kaydı olduğu, Carmen Maria T'nin ise "hayasızca hareket, kasten yaralama" suçlarından 8 kaydı bulunduğu bildirildi.

Erkek tutuklandı
Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada da İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünden alınan rapor doğrultusunda Carmen MariaT. adlı kadının kendisini beden ve ruh bakımından savunamayacak durumda olduğuna ilişkin kuvvetli şüphe bulunduğu aktarıldı.

Bu nedenle erkek şüpheli Özgür K. hakkında "cinsel saldırı ve hayasızca hareketler" suçlarından soruşturma yapıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, şüphelinin tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği kaydedildi. Hakimliğe sevk edilen şüpheli Özgür K. üzerine atılı suçlardan tutuklandı.

Açıklamada, Carmen MariaT. hakkında da "hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan soruşturma başlatıldığı, ilgili kanun kapsamında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınması hususunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden karar talep edildiği vurgulandı.

Kadın şüpheli Carmen MariaT. savcılığın talebi üzerine hastanede gözlem altına alındı.

halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'ın haberine göre İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nde savunma yapan şüpheli Özgür Kavi, “Olay sırasında tiner kullandığım için kendimde değildim. Akli dengesinin yerinde olmadığını bilmiyordum. Normal şekilde davranıyordu. Ben zaten mahkumum. İzinliyim. Çok pişmanım” dedi.

Bankta çıplak yatan adam şizofreni hastasıymış
Öte yandan, Başsavcılıkça, bank üzerinde uygunsuz vaziyette yatarken görüntülenen M.Ç. hakkında da yazılı açıklama yapıldı.

Beşiktaş ilçesi Bebek sahilinde 30 Mayıs'ta bank üzerinde tamamen çıplak vaziyette bulunan M.Ç. hakkında "hayasızca hareketler" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü raporu doğrultusunda şüphelide şizofreni tipi akıl hastalığının bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada, şüphelinin Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınması hususunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden talepte bulunulduğu ifade edildi.

SIRADAKİ HABER