Bekçi, sopayla kendisine saldıran kişiyi vurdu

İstanbul Arnavutköy'de sosyal mesafenin korunmasını sağlamak için görev yapan bekçi, şüphelendiği bir araçtaki kişilerin kimlik kontrolünü yapmak istedi. Araçtaki şüphelilerden biri kimliğini vermek istemeyerek bekçiyi sopayla elinden yaraladı. Bekçi, şüpheliyi silahla ayağından vurarak yakaladı.

© DHA
Bekçi, sopayla kendisine saldıran kişiyi vurdu

Arnavutköy Hoca Ahmet Yesevi caddesinde iftar nedeniyle fırın önlerinde yoğunluk olmaması için çalışma yapan çarşı ve mahalle bekçileri şüphelendikleri bir aracı durdurarak kimlik kontrolü yapmak istedi.

DHA'nın aktardığı habere göre, araçtaki şüphelilerden Yüksel D, mahalle bekçisi Mehmet A.'ya "Sen benim kimliğimi alamazsın" diyerek sopayla saldırdı.

Sopa darbesini engellemeye çalışırken elinden yaralanan bekçi, tabancasıyla ateş ederek şüpheliyi sol bacağından vurdu. Yaralanan şüpheli, ambulansla Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Tedavi altına alınan yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Araçta bulunan diğer şüpheli Orhan D. ise hastanenin önünde yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerden Orhan D.'nin uyuşturucu madde kullanma, kasten yaralama, ruhsatsız silah bulundurma ve dolandırıcılıktan; Yüksel D.'nin ise kasten adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama ve nitelikli yağma suçlarından kaydı olduğu öğrenildi. Olayla ilgili incelemenin sürdüğü kaydedildi.

Olay anı kamerada
Olay anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, bekçinin kendisine saldıran şüpheliye biber gazı sıktığı, bunun üzerine şüphelinin yerden aldığı sopayla bekçiye saldırdığı, bekçinin şüphelinin ayağına tabancayla ateş ettiği görülüyor. Şüphelinin yaralandıktan sonra da bekçiye saldırmaya çalıştığı ve diğer bekçi ile çevredekilerin araya girdiği kameraya yansıyor.

SIRADAKİ HABER