Birgün: İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı'nın Emlak Konut Yönetim Kurulu'nda yer aldığı ortaya çıktı

© AA
Birgün: İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı'nın Emlak Konut Yönetim Kurulu'nda yer aldığı ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yardımcısı İsmail Çataklı ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu'nun yardımcı Sinan Aksu’nun kamu kuruluşu olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Emlak Konut’un 7 kişilik yönetim kurulunda dikkat çeken isimlerin yer aldığı ortaya çıktı. Emlak Konut’un en fazla dikkat çeken yönetim kurulu üyelerinden biri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yardımcısı İsmail Çataklı. Çataklı’nın bakan yardımcılığı maaşının yanı sıra Emlak Konut’tan da maaş aldığı ortaya çıktı.

Birgün'ün haberine göre, Çataklı’nın 1 Ağustos 2022 tarihinden beri Emlak Konut’un yönetiminde yer aldığı ifade edildi.

Yönetim kadrosu tanıdık

İmam hatip lisesi, tarih bölümü mezunu Gençlik ve Spor Bakanı’nın yardımcısı Sinan Aksu’nun da Emlak Konut’un yönetimindeki bir başka çift maaş alan bürokrat olduğu öğrenildi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un özel kalem müdürü olarak görev yapan Burak Demiralp de Emlak Konut’un yönetiminde yer alıyor.

TOKİ başkan yardımcıları Hakan Akbulut ile Mustafa Levent Sungur da aynı zamanda Emlak Konut’un yönetim kurulu üyesi. Emlak Konut’un yönetim kurulu başkanı Ertan Keleş de AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey yöneticilik yaptı. Keleş, 2018 yılında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı danışmanıydı.

SIRADAKİ HABER