Bülent Arınç, Erdoğan'ı konuşmaktan kaçındı: Beni kodese mi tıkacaksınız?

Bülent Arınç, katıldığı programda "Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı konuşacağız" diyen sunucuya fıkrayla yanıt verdi

© AA
Bülent Arınç, Erdoğan'ı konuşmaktan kaçındı: Beni kodese mi tıkacaksınız?

Eski Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilişkisine dair konuşmak istemediğini belirterek

Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme... Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam” dedi.

Arınç, Konya’nın yerel televizyonu Kanal 42’deki “Yaşayan Hafıza” programına konuk oldu. Programın başında konuşan sunucu Cihad Doğan’ın “Çok önemli isimleri konuşacağız

Recai Kutan’ı konuşacağız, rahmetlik Oğuzhan beyi konuşacağız, Sizin Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Doğan'ın sözleri üzerine araya giren Arınç ise Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğine dair esprili bir açıklama yaptı.

Arınç şunları söyledi:

"Günümüze gelme"
“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın

Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…” 

Bülent Arınç Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın hapiste tutulmasını eleştirmiş ve Cumhurbaşkanlığı yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

SIRADAKİ HABER