Bülent Arınç'ın Demirtaş ve Kavala açıklamalarına Metiner'den tepki: Cumhur ittifakına sabotaj

Mehmet Metiner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Arınç'a tepki gösterip şunları yazdı:

© TWITTER
Bülent Arınç'ın Demirtaş ve Kavala açıklamalarına Metiner'den tepki: Cumhur ittifakına sabotaj

AKP'li Mehmet Metiner, katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın söylediklerine "Cumhur ittifakına sabotaj" benzetmesi ile tepki gösterdi. 

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, "Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir. Kürt kardeşlerimizdir. Çözüm sürecinde bazılarının tahliyesi sağlanmıştı. Bunun da olabilir. Yargıçlar mahkemeler özgürlükçü düşünsünler." diyerek Demirtaş'ın tahliyesini istedi. Bunun yanında Arınç, halen tutuklu bulunan Osman Kavala'nın da tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Arınç, "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir." dedi.

Mehmet Metiner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Arınç'a tepki gösterip şunları yazdı:

"Biden iyi. Demirtaş cici. Kitabını herkes okumalı güzellemesi. Kavala haksız yere içerde. Demirtaş da Kavala da bırakılmalı acilen. KHK facia. KHK’dan ihraç edilenler göreve. Bütün bunları kim mi söylüyor? Devlet katından birisi. Cumhur ittifakına sabotaj! Yazık!"

"Cumhurbaşkanımızın “yeni dönem” vurgusu yaptığı bu günlerde Arınç’ın çıkıp bugüne kadar Reis’in ve Ak Parti’nin dediklerinin tam tersini söyleyebiliyor olması, yeni döneme rota çizme cüretinin ötesinde bir anlama sahiptir. Bu açıklamalarla çizilen rotanın asıl sahibi bellidir."

"Arınç’ın dediklerinin tıpkısının aynısını kimin ve hangi odakların dillendirdiğine bakınız, çizilmek istenen rotanın asıl sahibini görürsünüz. Sahi Kemal Kılıçdaroğlu’na niye kızıyorsunuz ki bu durumda? Veya Gül-Babacan ve Davutoğlu’na?"

SIRADAKİ HABER