Bülent Arınç’ın FETÖ'den yargılanan damadına verilen beraat kararına itiraz

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, TBMM eski Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın FETÖ’den yargılanan damadı Ekrem Yeter’in dosyasına ilişkin beraat kararına itiraz ettiklerini ve bozulacağını düşündüğünü dile getirdi.

© AA
Bülent Arınç’ın FETÖ'den yargılanan damadına verilen beraat kararına itiraz

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yargıdaki FETÖ davalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
FETÖ ile mücadelede çok iyi noktaya geldiklerini belirten Kocaman, "Bu terör örgütü o kadar sinsi ve istihbarat örgütü gibi çalışan bir örgüt olduğu için yüzde yüz temizlendiğini söyleyemeyiz. Çok güçlü, etkin bir operasyonel güçlerinin kalmadığını söyleyebiliriz" diye konuştu. 
 
Kocaman, FETÖ'ye yönelik yürütülen ankesör soruşturmasında bu yıl 6 bin 906 kişi hakkında soruşturma açıldığını, 2 bin 765 kili hakkında gözaltı kararı verildiğini belirtti. Kocaman, "1107 kişi tutuklandı, 754 kişi etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandı" dedi. 
 
TBMM eski başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın FETÖ’den yargılanan damadı Ekrem Yeter’in yargılandığı dosyaya dair de konuşan Kocaman,  “Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum” diye belirtti.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve eski CHP milletvekili Sinan Aygün arasındaki rüşvet tartışmasına da değinen Kocaman, "Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı. İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor" ifadesini kullandı. 
 
Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesine ilişkin Ukrayna'da yakalanan zanlının iadesini istedikleri bilgisini paylaşan Kocaman, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman Köse'nin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili ise iki kişinin tutuklandığını söyledi. 

SIRADAKİ HABER