Bursa'da bir kişi sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti; 7 kişi komada

Bursa'da sahte içki bir kişinin hayatını kaybetmesine sebep olurken, tedavi altına alınan 7 kişinin de koma halinde olduğu aktarıldı. İnternet üzerinden sipariş verdiği etil alkolleri piyasaya süren kişi ile ona aracılık eden ve satın alan 5 kişi daha gözaltına alındı. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

© IHA
Bursa'da bir kişi sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti; 7 kişi komada

Çekirge Devlet Hastanesi’ne 2 günde alkol zehirlenmesi ile 8 kişinin gelmesi üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı. Koma halinde olan 8 kişiden Mehmet İncili bugün hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, zehirlenen kişilerin 0,5 litrelik pet şişeler halinde sahte içkileri satın aldığı kişiyi tespit etti. E.K. isimli kişi gözaltına alınırken etil alkol olarak bildiği 5 litrelik içkiyi U.K. isimli şahıstan aldığını ifade etti.

Bunun üzerine soruşturma derinleştirildi. Gözaltına alınan U.K. isimli kişi de İstanbul’daki bir firmaya internet üzerinden 50-60 litrelik etil alkol siparişi verdiğini, bu maddeyi de çok sayıda kişiye sattığını ifade etti.

Emniyet birimleri çeşitli adreslere yaptığı operasyonla 3 kişiyi daha gözaltına alarak İstanbul’dan gelen etil alkolün büyük miktarına ulaştı. Başka sahte alkol satılan kişilere ulaşılmaya çalışıldığı, 20 litre civarındaki sahte içkinin bulunması için soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. (İHA)

SIRADAKİ HABER