Canikli'den İmamoğlu'na: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın

AK Partili Nurettin Canikli, CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu için 'proje' diyerek,

© AA
Canikli'den İmamoğlu'na: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın

AK Partili Nurettin Canikli, CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu için 'proje' diyerek, "Tüm her şeyiyle bu millete ait olduğunu ispat etmen gerekiyor. Olmadığı konusunda çok büyük soru işaretleri, şaibeler, kuşkular var" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Belediyesi’nde düzenlenen bayramlaşma programında konuştu. Canikli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olarak, “Bu kadar soru işareti, bu kadar şaibe varken çıkıp başka konular üzerinden algı oluşturarak İstanbul gibi bir yere, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın” dedi.
 
İmamoğlu’na ‘proje’ diyen Canikli, “Öyle anlaşılıyor ki bu projeyi yürütmek üzere seçilenlerden biri de CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Bey ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Cilalamakla, algı operasyonlarıyla bugüne kadar maskelemeye çalıştılar, belli ölçüde de başarılı oldular yani hiç gerçekle alakası olmayan, daha doğrusu olmayan yönünü cilalayıp, parlatıp, kamuoyuna aktardılar ve kamuoyunu ikna etmekte de belli ölçüde başarılı oldular ama artık bütün o ilk andaki şaşkınlık, karışıklık ortadan kalkınca, ne olup bittiğini millet sorgulamaya başlayınca gerçeklerle yüz yüze geldik, herkes geldi, gelmeye başladı. Artık onların özel yetiştirilmiş, bu amaç için koçbaşı olarak kullanmak üzere yetiştirilmiş özel bir proje olduğu bugün ayan beyan ortadadır” şeklinde konuştu.

‘GÖREVE GELMENE MÜSAADE ETMEZ’

Canikli, Yunan medyasının İmamoğlu’nu sahiplendiğini ileri sürerek, şunları kaydetti: “Bu kişiyi kendisi gibi görüyor, kendi evladı gibi görüyor, ‘bizim çocuk’ diyor. Hatta İngilizce yayın yapan bir gazete doğrudan ‘The Greek’ olarak tanımlıyor. ‘Greek’ olarak yani ‘Yunan’ diyor, Ekrem Bey’e ‘Yunan’ diyor. Olmayan bir şeyi kesinlikle kamuoyuyla paylaşmıyoruz, her şey ortada, açık. Bu kadar soru işareti, bu kadar şaibe varken çıkıp başka konular üzerinden algı oluşturarak İstanbul gibi bir yere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın. Bir defa gerçekten ruhunun, kalbinin, beyninin Türk milleti için çarptığını, tüm her şeyiyle bu millete ait olduğunu ispat etmen gerekiyor. Olmadığı konusunda çok büyük soru işaretleri, şaibeler, kuşkular var. Onların netleştirilmesi gerekiyor, bu milleti ikna etmen gerekiyor. Yoksa o göreve gelemezsin, bu millet elbette o göreve gelmene müsaade etmez.” (GİRESUN/AA)

SIRADAKİ HABER