Çapa'da sağlık çalışanına şiddet

"Siz sağlıkta şiddete çözüm bulmayın, sonra 'doktorlar neden devlet hastanelerinden istifa ediyor, neden yurt dışına gidiyor' diye suçu bize atmaya çalışın"

© shu
Çapa'da sağlık çalışanına şiddet

Ankara Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi İç Hastalıkları Uzmanı Atilla Uslu, İstanbul Fatih'te bulunan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin acil servisinde çalışan iki asistan hekimin darp edildiğini duyururken, "Siz sağlıkta şiddete çözüm bulmayın, sonra 'doktorlar neden devlet hastanelerinden istifa ediyor, neden yurt dışına gidiyor' diye suçu bize atmaya çalışın" dedi.

Dün Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin çocuk acil servisinde iki asistan hekim darp edildi. Bir hekimin boğazının sıkıldığı belirtilirken, bir başka hekime de aynı aileden başka birisinin tokat attığı bildirildi. Çapa'da görev yapan isimlerden birisinin mesajını, Atilla Uslu paylaştı:

Uslu, yaşananlara Twitter hesabından tepki gösterirken, şu ifadeleri kullandı:

"Dün gece Çapa acil serviste çalışan iki asistan hekim darp edilmiş. Siz sağlıkta şiddete çözüm bulmayın sonra doktorlar neden devlet hastanelerinden istifa ediyor, neden yurtdışına gidiyor diye suçu bize atmaya çalışın. Ne ala memleket! İnsan gibi çalışma ortamı sağlayın önce."

SIRADAKİ HABER