Çarpıcı iddia: Kuyumculuk yapan eski AKP'li vekil, Abdullah Gül’ün 11 kg altınını alıp kayboldu

Gazeteci Talat Atilla, eski bir AKP'li vekilin, kuyumcu dükkanına işletilmesi için bırakılan Gül ailesinin kilolarca altın ve döviziyle buhar olduğunu ileri sürdü

© AA
Çarpıcı iddia: Kuyumculuk yapan eski AKP'li vekil, Abdullah Gül’ün 11 kg altınını alıp kayboldu

Türk Time yazarı Talat Atilla, dün kaleme aldığı yazıda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ailesi ve yakın çevresiyle çarpıcı bir iddiada bulundu. Eskiden AK Parti’de milletvekilliği yapmış bir kişinin kuyumcusunda işletilen Abdullah Gül Vakfı’na ve Hayrünnisa Gül’e ait altınların buhar olduğunu ileri sürdü. Talat Atilla, bugünkü yazısında ise Gül’ün altınları işleten ismin eski AKP Erzincan Milletvekili Tevhid Karakaya ve oğlu İhsan Karakaya olduğunu yazdı.

VAKFIN ALTINLARI

Atilla, dünkü yazısında "Aldığım bilgilere göre Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve eski bir AK Parti milletvekilinin karıştığı bir olay, Türk siyasetinin en ilginç vakalarından birisi olmaya aday" dedi. Atilla, 27.02.2015 tarihinde kurulan Abdullah Gül Vakfı'nı hatırlattı.

"Abdullah Gül Vakfı, parasını faize yatırmamak için varlıklarını altına çevirerek biriktirmeyi tercih eder." bilgisini paylaşan Atilla, "Bu süreç normal seyrinde giderken Abdullah Gül'ün bir yakını, biriken altınların kazancını az bulmuş olacak ki, dahiyane bir yöntemle altınları çoğaltmanın formülünü bulur!" dedi.

11 KİLOGRAM ALTIN

Gül'ün "yakını" olan ismin Abdullah Gül Vakfı'na ait altınları işletmesi için bir kuyumcuya verdiğini aktaran Atilla, Ankara Ulus'ta bulunan bu kuyumcunun uzun süre bu altınları işlettiğini aktardı. Kuyumcuya verilen altının miktarının ise 11 kilogram olduğunu ifade etti.

"Kazançtan memnun olan Abdullah Gül'ün yakını hızını alamaz ve Hayrünnisa hanımın da ne kadar altını varsa hepsini derleyip toparlayıp aynı kuyumcuya işletmesi için getirir." diyen Atilla, bu kuyumcunun eski bir AKP'li milletvekili olduğunu aktardı. Gül'ün "yakını"nın hızını alamayarak Gül çiftinin kızının düğününde takılan altınları da bu kuyumcuya götürdüğünü aktaran Atilla, "Ve bir gün tüm hesaplar karışır, her şey birbirine girer!" dedi.

KUYUMCU İFLAS ETTİ, ALTINLAR KAYBOLDU!

"Eski Ak Parti Milletvekili ve kuyumcu, iflas ettiğini söyleyerek ortadan kaybolur!" diyen Atilla, devamında yaşananları şöyle aktardı:

Olayı öğrenen Abdullah ve Hayrünnisa Gül çifti şoka girerler ve yakınları olan kişiyi yanlarından uzaklaştırırlar!

Altınların akıbetini merak ediyorsunuzdur!

Yazayım;

Buhar!

Kuyumcu!

Yazayım;

Buhar!

Ya altınları kuyumcuya taşıyan kişi !

Yazayım;

Ankara'da!”

ALTIN VE DÖVİZLE İLGİLİ DÖKÜM

Taner Atilla bugünkü yazısında ise kaybolan altın ve dövizle ilgili bir döküm verdi.

Karakaya'nın Abdullah Gül'ün yakın çevresinden altın ticareti ile kar payı adı altında aldığı paralar şöyle:

Abdullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül'den 150 Cumhuriyet altını...

Abdullah Gül'ün damadı Mehmet Sarımermer'den 2,5 milyon dolar...

Abdullah Gül'ün eski koruma başkanı Osman Cangal'dan 700 bin dolar...

Abdullah Gül'ün özel kalem müdürü Ethem Doğan'dan 250 bin dolar.

Eski Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Faruk Bayrak'tan 750 bin dolar.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 19:15
SIRADAKİ HABER