Çelik: Kıbrıs Türk varlığı ve vazgeçilmez hakları her zaman kararlılıkla korunacaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "KKTC, Kıbrıs Türkü’nün silinemez varlığının ve haklarının damgasıdır. Kıbrıs Türk varlığı ve vazgeçilmez hakları her zaman kararlılıkla korunacaktır" dedi.

Çelik: Kıbrıs Türk varlığı ve vazgeçilmez hakları her zaman kararlılıkla korunacaktır

Kuzey Kıbrıs'ın 36. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kişisel Twitter hesabında bir mesaj yayınladı.

"Kıbrıs Türkü’nün ve hepimizin davasının taçlandığı günün yıldönümü kutlu olsun. KKTC, Kıbrıs Türkü’nün silinemez varlığının ve haklarının damgasıdır. Kıbrıs Türk varlığı ve vazgeçilmez hakları her zaman kararlılıkla korunacaktır" diyen Çelik, şöyle devam etti:

"KKTC’nin kurulması ve varlığını sürdürmesi için eşsiz fedakarlıklarda bulunan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Masada ve sahada, müzakerelerde ve Doğu Akdeniz’de. KKTC’nin haklarını tavizsiz bir kararlılıkla koruyacağımızı tekrar vurguluyoruz.
​Özellikle bugünlerde, KKTC ve ülkemiz aleyhine Doğu Akdeniz’de fiili durum oluşturmaya çalışanlar Kıbrıs Türkü’nün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mesajını iyi anlamalıdırlar. Türkiye’ye karşı yaptırım peşinde koşan Avrupa Birliği mesajımızı en iyi anlaması gereken odaktır. KKTC hem bir varoluş davasıdır hem de Kıbrıs Türklerinin vazgeçilmez haklarının hukuki ve siyasi statüsüdür. Buna karşı AB’nin mahalle dayanışması ile davranması kabul edilemez."

SIRADAKİ HABER