Çelik: Yassıada zihniyeti değişmedi

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul kararı öncesi hükümet ve AK Parti'den arka arkaya açıklamalar geliyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'yi 'tehdit siyaseti' yürütmekle suçlayarak, "Yassıada zihniyeti hiç değişmedi" dedi.

© AA
Çelik: Yassıada zihniyeti değişmedi

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamalarına Twitter’dan tepki gösterdi. Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “CHP sözcüsü dün yaptığı açıklamayla partisindeki ‘Yassıada zihniyeti’nin hiç değişmediğini gösterdi. Partimizin hukuk içinde hak arama sürecine iftiralar attı. ‘Yüce Divan’a gidersiniz’ diye tehdit siyasetine devam etti. Şantaj siyaseti ile tehdit siyaseti arasında gidip gelen bu zihniyet her gün daha da saldırganlaşıyor” dedi.
 
CHP’li Öztrak’ın “Tehdit şöyle olur: Ben sizi Kızılay’da yürütmen deseydi o tehdit olurdu. Ama öyle demiyor. YSK da bunu tehdit olarak algılamıyor. Ama bir Cumhurbaşkanı çıkıp da ‘Bunu yaparsanız aklanırsınız’ derse bu tehdittir” ifadelerini eleştiren Çelik, şunları söyledi:

“Hakimlere ‘Kızılay’da yürüyemezsiniz’ diyerek açıkça saldırıyor. En ufak fırsat bulduklarında hukukun yerine vesayet, demokrasinin yerine tehdit, ‘milletin divanı’ yerine ‘Yassıada divanı’ koymaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin gizli tüzüğünde vesayet, tehdit ve Yassıada zihniyeti dışında ne var ki” diyen Çelik, “Hakimleri Kızılay’da yürütmemekten bahseden, hukukun işletilmesini Yüce Divan’la tehdit eden CHP yönetimi, sadece kendi zihniyetini açığa çıkarıyor. CHP yöneticilerinin sözleri, Yassıada zihniyetinin tek pusulaları olduğunu gösteriyor” açıklamasını yaptı.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER