Cem Uzan'dan Erdoğan'a çağrı: Bu mağduriyet giderilmeli

"Babam ve anam kırmızı bültenle aranmaktadır"

© Twitter
Cem Uzan'dan Erdoğan'a çağrı: Bu mağduriyet giderilmeli

Uzun süredir Fransa'da yaşayan iş insanı ve eski siyasetçi Cem Uzan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet yetkililerine çağrı yaparak, anne ve babasının kırmızı bültenle arandığını, kendilerinin mağdur olduğunu belirtti ve "Sizlerden istirhamım hakkaniyet ile bu mağduriyetin giderilmesidir. Bu haksızlığın giderilmesini ve mağdur edilen her bireyin haklarına kavuşmasını yüce Allah’tan niyaz ederim" dedi.

Uzan, Berke Barajı’na el konulmasının 16. yılı nedeniyle kişisel Instagram hesabında bir mektup yayınladı. Berke Barajı’nın Türkiye’nin en büyük özel sektör barajı olduğunu altını çizen Cem Uzan, “Türkiye’ye olan inancın bir simgesidir. Bu dev eseri vatanımıza kazandırdığımız için ben ve ailem ilelebet gurur duyacaktır. Bugün 16 yıl sonra ailemin mağduriyeti halen devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Uzan, “Muhterem Cumhurbaşkanım ve saygı değer devlet büyüklerim, sizlerden istirhamım hakkaniyet ile bu mağduriyetin giderilmesidir. Bu haksızlığın giderilmesini ve mağdur edilen her bireyin haklarına kavuşmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

SIRADAKİ HABER