CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Türkiye'ye gelir gelmez havalimanında gözaltına alındı

Özcan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı

© TWITTER
CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Türkiye'ye gelir gelmez havalimanında gözaltına alındı

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, ABD'den gelip İstanbul Havalimanı'na iner inmez gözaltına alındı. Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Özcan'ın Hürriyet yazarı Nedim Şener'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada ifade vermediği için yakalama kararı çıkartıldığını ve ifadenin ardından serbest bırakıldığını aktardı. 

T24'ün edindiği bilgiye göre, saat 16.20'de havalimanına inen ve 10 dakika sonra pasaport kontrolü sırasında gözaltına alınan Özcan, hakkında 'yakalama kararı' olduğuna dair bilgi verdiklerini ve ifadesi alınmak üzere havalimanı karakolu dışında farklı bir birime götürüldüğünü söyledi. 

"Savcılık hakkımda yakalama kararı çıkartmış"

Özcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ramazan Bayramı için ABD’den geldiğim İstanbul’a giriş yaparken havalimanında gözaltına alındım. Savcılık hakkımda yakalama kararı çıkartmış. Henüz detayları bilmiyorum. İfade vermeyi bekliyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerini kullandı.

 

Yarkadaş: Özcan’ın Türkiye’ye girerken neden gözaltına alındığı belli oldu

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Özcan'ın, Hürriyet yazarı Nedim Şener'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada ifade vermediği için yakalama kararı çıkartıldığını aktardı. 

Yarkadaş'ın konuya ilişkin Twitter paylaşımı şöyle: 

"CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın Türkiye’ye girerken neden gözaltına alındığı belli oldu. CHP’li Özcan, Hürriyet Yazarı Nedim Şener’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada ifade vermediği için yakalama kararı çıkarılmış. Özcan, ifadesinin ardından serbest bırakılacak."

"Serbest bırakıldı"

Yarkadaş, bir sonraki paylaşımında ise Yurter Özcan'ın ifadesinin ardından serbest bırakıldığını duyurdu. 

SIRADAKİ HABER