CHP'den televizyona çıkacaklara uyarı

CHP Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Genel Başkan Yardımcılığı, CHP adına medyada açıklama

© AFP
CHP'den televizyona çıkacaklara uyarı

CHP Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Genel Başkan Yardımcılığı, CHP adına medyada açıklama yapma konusunda yetkilendirilmiş parti yöneticilerinin belli olduğunu, görevlendirilmeyen kişilerin sözlerinin kendilerini bağlayacağını bildirdi.

 CHP, parti adına açıklama yapma konusunda belirli kişilerin yetkilendirildiğini, bunun dışında açıklama yapan kişilerin ifadelerinin ‘sadece kendilerini bağlayacağını’ ifade eden bir duyuru yayınladı.
 
Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki seçimleri iptal etmesinden sonra CHP’nin milletvekillerine yaptığı uyarıda “CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilmeyen kişilerin sözleri sadece kendilerini bağlar. Bu kişiler CHP adına konuşamazlar. Sıfatlarına CHP ibaresi koyamazlar. Bütün parti üyelerimizin medyadan bir teklif geldiğinde CHP Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Genel Başkan Yardımcılığımızdan bilgi ve onay almaları medya yönergemiz gereğince zorunludur.Özellikle televizyonlardan gelen tekliflere olumlu yanıt vermeden önce bu kurallara uyulması sağlıklı iletişim açısından olmazsa olmazımızdır ifadeleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER