CHP'li Tutdere: Anadolu'da beş yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenler var

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, "Anadolu'da beş yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenler var.

© shu
CHP'li Tutdere: Anadolu'da beş yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenler var

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Anadolu'daki neferleri olan öğretmenleri enflasyon karşısında koruyamazsa, sizin o koltukta oturmanızın bir anlamı yok" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın komisyondaki bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Anadolu'da beş yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenler var” dedi

Tutdere, sosyal devlet ilkesi gereği tüm eğitim çalışanlarına giyim, ulaşım, barınma, beslenme, yakıt, kira yardımı yapılmasını da istedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Tutdere, “Öğretmenlerimizin yaşadığı mağduriyeti hiçbirimiz görmezden gelemeyiz. Öğretmenler yoksul, perişan, evine ekmek götüremez hale geldi. Kirasını ödeyemeyen, çocuğunu okutamayan öğretmenler var” dedi ve şunları söyledi:

"Nitelikli öğrenci yetiştirmesi mümkün değil"
“Genç öğretmenler artık ev, araba alma, evlilik yapma hayali bile kuramıyor. Ekonomik sorunlarla boğuşan öğretmen ordusunun nitelikli eğitim vermesi, nitelikli öğrenci yetiştirmesi mümkün değil

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Anadolu'daki neferleri olan öğretmenleri enflasyon karşısında koruyamazsa, sizin o koltukta oturmanızın bir anlamı yok, Türkiye'deki eğitim sorunlarının çözülme şansı da yok.” Tutdere, 19 Kasım'da yapılacak kariyer sınavının iptal edilmesi çağrısında da bulundu.

SIRADAKİ HABER