CHP MYK olağanüstü toplandı

CHP MYK üyeleri, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal

© AA
CHP MYK olağanüstü toplandı

CHP MYK üyeleri, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından olağanüstü toplandı. Karara tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Türkiye demokrasisi büyük bir darbe almıştır" dedi.

CHP Merkez Yürütüme Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edilmesi kararının değerlendirileceği toplantının ardından açıklama yapılması bekleniyor.
 
Karara tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “YSK’nın İBB seçimlerinin yenilenmesi kararı aldığı bildiriliyor. Bu bir rezalettir, hukukun katlidir… Türkiye demokrasisi büyük bir darbe almıştır” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da “YSK, AKP’nin talebi doğrultusunda İstanbul seçimlerini iptal ederek hukuk cinayetine ortak olmuştur. Alınan bu karar, siyaset ve hukuk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Bu karara imza atan hakimler, çocuklarının yüzlerine nasıl bakacaklar. Dolarda fırladı. YİNE KAZANACAĞIZ” paylaşımıyla kararı eleştirdi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 19:12
SIRADAKİ HABER