CHP Sözcüsü Öztrak: Mızıkçılık yapmayı bırakın

CHP Sözcüsü Öztrak, kendi yaptıkları itirazların 'delilsiz itirazlara' yönelik olduğunu anlattı. Öztrak, "Seçim ciddi bir iştir. İtirazlar hislere göre yapılmaz. Millet yapılan bu mızıkçılıktan sıkıldı. Sonuçları beğenmeyenler seçimi çalmaya çalışıyor" dedi.

© AA
CHP Sözcüsü Öztrak: Mızıkçılık yapmayı bırakın

İstanbul seçimlerine ilişkin bugün son basın toplantısı CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi. CHP Genel Merkezi’nde konuşan Öztrak, AK Parti’nin mızıkçılık yaptığını söyledi.
 
AK Partili Ali İhsan Yavuz’un, CHP’nin itirazlarına yönelik sözlerine tepki gösteren Faik Öztrak, “Geçersiz oyların sayımına yapılan AK Parti’nin itirazında delil yok. Biz buna itiraz ediyoruz. Şimdi tüm ilde sayım yapılmasını istiyorlar. Açıkça söylemek gerekirse bunun önüne açan da YSK oldu” ifadelerini kullandı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak şunları söyledi:

‘FETÖ’CÜ VAR MI SORUSU TEHLİKELİ’

“Seçimin gereksiz itirazlarla uzatılmasına, geçersiz oyların sayılmasına izin vererek yer verdi. Bazı yerlerde seçimlerin yenilenmesini talep etti. Açık söyleyeyim, iktidarı bu şekilde şımartan ve mızıkçılık yapmasının önünü açan, YSK’nin daha önceki yıllardaki kararları olmuştur. İktidar sözcüleri birtakım organize işlerden bahsetmek suretiyle YSK’yi, ilçe seçim kurullarını baskı altına almaya çalışmaktadır. Siz sandık kurullarını yaparken, sandık kurulu başkanları memur olacak ya da sizin yapmış olduğunu düzenlemelerle yöresinde tanınan bilinen kişiler arasından seçilecek denmiş. Bu sandık başkanları atanmış hiçbir itiraz olmamış. Şimdi bunlar arasında FETÖ’cü var mı sorusu son derece tehlikeli bir sorudur. Seçim ciddi bir iştir. İtirazlar hislere göre yapılmaz. Millet yapılan bu mızıkçılıktan sıkıldı. Sonuçları beğenmeyenler seçimi çalmaya çalışıyor.”

‘YÜZDE 94,88İ SAYILDI’

“Seçimde şaibe var diyenlere sesleniyoruz. Bu seçimi kim yönetti? Seçimi sizin adalet bakanı ve içişleri bakanı yürüttü. Neden onlara hesap sormuyorsunuz? Seçmen listeleri 31 Ocak’ta kesinleşti. Şimdi ortaya Büyükçekmece’yi çıkardılar. Neyin peşindeler? Olmadık yerden algı yaratmaya çalışıyorlar. YSK bu kumpasa son verecek mercidir ve buna son noktayı koymalıdır. İstanbul’daki verilere gelince; sandıkların yüzde 94,88’i sayıldı. YSK’daki son verilere göre Ekrem İmamoğlu, 15 bin 119 oyla öndedir.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER