CHP’li Eren Erdem’in bir kulağı artık duymuyor

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP eski Milletvekili Eren Erdem’i ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine giren Erdem’in bir kulağının yüzde yüz duymadığını açıkladı.

© AA
CHP’li Eren Erdem’in bir kulağı artık duymuyor

ANKARA – CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP eski milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Eren Erdem’i Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

Erdem’in tutukluluğunun 1’nci yılının 29 Haziran’da dolacağını hatırlatan Çakırözer, Erdem’in bir kulağında yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine girdiğini, şimdi ise yüzde yüz duymadığını belirterek, “O kulağı artık hiç duymuyor. Ayrıca diğer önemli sağlık sorunları nedeniyle acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı var ancak; ameliyata kelepçeli olarak götürülmeyi, iyileşme sürecini ise hastanenin bodrum katında yatağa bağlı olarak geçirmeyi istemediği için acil tıbbi müdahaleyi reddediyor” dedi.

ERDEM’İN YENİ KİTABI TUTUKLULUĞUNUN İLK YILINDA YAYINLANACAK

Ziyarete ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Çakırözer, “Eren Erdem ve diğer gazetecilerin, yazarların, çizerlerin, akademisyenlerin, siyasilerin, avukatların, sivil toplumcuların cezaevlerinde geçirdiği her bir gün Türkiye itibar kaybediyor. Artık buna bir son verilmesi gerekiyor” dedi.

Erdem’in yeni kitabının, tutukluluğunun 1’nci yılında, 29 Haziran’da yayımlanacağını bildiren Çakırözer, “Kitabın adı ‘Demokrasi Manifestosu.’ Erdem’in haksız yere yargılanıp, hukuksuzca cezalandırıldığı davadaki savunmasını esas alıyor. Önsözünü de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kaleme aldı” diye konuştu. duvar

SIRADAKİ HABER