Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fırat'ın doğusuna harekat açıklaması: Belki bugün belki yarın kadar yakın

Erdoğan, "Fırat'ın doğusuyla ilgili muhataplarımıza her türlü ikazı yaptık" dedi

© AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fırat'ın doğusuna harekat açıklaması: Belki bugün belki yarın kadar yakın

Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna harekat konusunda, "Belki bugün belki yarın kadar yakın" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Amacımız Fırat'ın doğusunu da, altını çiziyorum, barış pınarlarıyla sulamaktır. Bu bölgede 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Fırat'ın doğusuyla ilgili muhataplarımıza her türlü ikazı yaptık diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında şunları söyledi:

Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülen, diplomatik söz oyunlarıyla oyalayanlara diyoruz ki artık söz bitti. Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma vakti belki bugün, belki yarın denebilecek kadar yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz. Fırat'ın doğusuyla ilgili muhataplarımıza her türlü ikazı yaptık. Yeteri kadar da sabırla davrandık. Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş bütün bunların hikaye olduğunu görüyoruz. Müttefiklerimize sorumuz gayet açıktır, siz SDG adıyla gözlerden kaçırmaya çalıştığınız PKK/YPG'yi terör örgütü olarak tanıyor musunuz, tanımıyor musunuz bunu açıklayın? Amacımız Fırat'ın doğusunu da, altını çiziyorum, barış pınarlarıyla sulamaktır. Bu bölgede 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 11:09
SIRADAKİ HABER