Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs aşısı yaptırdı

Ankara Şehir Hastanesi'nde CoronaVac'ın ilk dozunu yaptıran Erdoğan, o anların fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı

© AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs aşısı yaptırdı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'nde Covid-19 aşısı yaptırdı.

Erdoğan, Telegram kanalından yaptığı ilk açıklamada "Ben de aşı oldum... :)" mesajını paylaştı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Önderlik etmek ve teşvik etmek için Sayın Cumhurbaşkanımız toplantımızdan sonra aşı olacaklardır" demişti. Açıklamanın ardından Erdoğan, Koronavirüs aşısını yaptırmak üzere Ankara Şehir Hastanesi'ne geldi.

Erdoğan'ın aşı olurken canlı görüntüleri yayınlanmadı
Erdoğan'ın aşı olduğu görüntüler canlı olarak paylaşılmazken, Anadolu Ajansı aşının yapıldığını duyurdu. Daha sonrasında Erdoğan, Twitter hesabından o anların fotoğraflarını paylaşırken, şu ifadeleri kullandı:

"Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Çinli şirket Sinovac'ın ürettiği CoronaVac aşısına dün acil kullanım onayı vermişti. Onayın ardından ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 17:39
SIRADAKİ HABER