Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 2023 yılı bütçesi, Kızılelma'nın bütçesidir

Meclis'te 2023 yılı bütçesini sunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Milli muharip uçağın, Kızılelma'nın, yeni tip denizaltılarımızın bütçesidir" diye konuştu.

© AA
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 2023 yılı bütçesi, Kızılelma'nın bütçesidir

TBMM Genel Kurulu’nda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmelere başlandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2023 yılı bütçesini sunumunu yapıyor.

Oktay konuşmasından önemli başlıklar şöyle:

"İçeriden ve dışarıdan maruz kaldığımız engeller, işimizi zorlaştırmış olsa da hedeflere ulaşma irademizi asla yok edemedi. Tam tersine önümüze çıkarılan her bir engelle, üstesinden geldiğimiz her badireyle kararlılığımız daha da kuvvetlendi

Ülkemizi Türkiye Yüzyılına hazırlarken bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine koyarak hedeflerimizi aşmakta kararlıyız. Türkiye için yine büyük düşünüyor, bir kez daha devrim niteliğinde adımlar atacak olmanın heyecanını taşıyoruz.

Bütçe teklifimiz, milletimizin ihtiyaçlarına odaklanan bir bütçe olarak, adil ve sosyal bir anlayışa sahiptir.

Bütçemiz kalem kalem işçisinden işverenine, çiftçiden esnafa emekliye, öğretmenlerimizden emniyet güçlerimize, KOBİ'lerimizden sanatçılarımıza; genci, yaşlısı dezavantajlı tüm bireyleriyle 85 milyonun bütçesidir.

Tüm dünyanın gıpta ile izlediği, uğruna marşlar bestelenen milli savunma sanayi ürünlerimizin; Milli Muharip Uçağın, Kızılelma'nın, yeni tip denizaltılarımız Hızır Reis ile Selman Reis’in, uzun menzilli hava savunma sistemimiz SİPER’in Türkiye’nin ilk çıkarma gemisi TCG ANADOLU’nun, TÜRKSAT 6A’nın bütçesidir." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER