Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan deprem açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

© AA
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan deprem açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sekiz yaralının tamamının taburcu edildiği duyuran Oktay, biri cami olmak üzere, üç binada hasar meydana geldiğini bildirdi. 

Fuat Oktay'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Çok basit tedbirler çok büyük fayda sağlar, Tüm tedbirler alınmış durumda. Asla panik olacak hiçbir şey söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bizim de koordinasyonumuzda tüm denetimlerimizi yapıyoruz. 5,8’lik depremde kendi binasına bir risk görüyorsa binalarda kalmayınız.  Yaralananlar hafif yaralanma şeklinde. Tüm yaralılarımız taburcu edildi.

Sadece üç binada hasar var. Minaresi yıkılan camide 70 yılında yapılan bir camiden söz ediyoruz. Ama bu değişebilir hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Senaryolar her zaman konuşulan şeyler bizin senaryolardan ziyade, asla panik yapmadan hazırlık durumuna bakmak lazım.

Toplanma yerlerinden birinin fotoğrafını bulup buraya bir şey yapılmış gibi lanse etmek haksızlık olur. Toplanma yerleri var. 

SIRADAKİ HABER