Davutoğlu'ndan çağrı

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti masajını bu kez,

© AA
Davutoğlu'ndan çağrı

Davutoğlu'ndan çağrı: Hepinizi yeni bir hal ile hallenmeye davet ediyorum

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti masajını bu kez, 'Türkiye yeni bir davranışa, duruşa ve yeni bir hale kavuşmadıkça, emaneti gelecek nesillere teslim edemeyiz' sözleriyle verdi.
 
Yeni bir parti kuracağı iddiaları artık siyaeset kulisleri dışında da konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da katıldığı bir iftar programında, yeni partinin sinyallerini verirken çağrıda da bulundu.

Daha önceki konuşmalarında Tütkiye'nin yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu söyleyen Davutoğlu be kez Türkiye'nin 'yeni bir duruşa, davranışa ve yeni bir hale ihtiyacı olduğunu ifade etti: 

'BİZİM SLOGANLARA VE ÇOK ÜST DÜZEY SÖYLEMLERE DEĞİL, YENİ BİR HALE İHTİYACIMIZ VAR'

"Ankara'daki konuşmamda yeni bir vizyona ihtiyacımız var demiştim. Evet ülkemizin yeni bir vizyona ihtiyacı var. Konya'da buna yeni bir şey eklemek istiyorum; bizim sloganlara ve çok üst düzey söylemlere değil yeni bir hale ihtiyacımız var. Yeni bir davranışa, yeni bir duruşa, yeni bir hale kavuşmadıkça bize intikael eden emaneti, gelecek nesillere hakkıyla teslim edemeyiz. Temel değerlerimizi yitirmemek için, bize çok büyük fedakarlıklarla emanet edilen bu ekibi aynı ölçüde ve daha güçlü bir şekilde gelecek nesillere aktarmak için hepinizi yeni bir misyonla birlikte, yeni hal ile hallenmeye davet ediyorum."

SIRADAKİ HABER