'Dayak bir saat sürdü, ara ara durup tekrar saldırıyordu'

Ahmet Kural'ın, Sıla Gençoğlu'na yönelik 'hakaret', 'tehdit' ve 'yaralama'dan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

© AA
'Dayak bir saat sürdü, ara ara durup tekrar saldırıyordu'

Oyuncu Ahmet Kural'ın Şarkıcı Sıla Gençoğlu'na 'hakaret', 'tehdit' ve 'kasten yaralama' suçlarından 5 yıla kadar hapsinin istendiği davanın ilk duruşmasında taraflar konuştu. Ahmet Kural savunmasında suçlamaları reddederek, "Elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü" derken, Sıla Gençoğlu, "Kafamı duvarlara vurdu. Yere düştüm. Kafamı ve böbreklerimi tekmeledi. İdrarımdan kan geldi" dedi. 

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu katıldı. Kimlik tespitinin ardından savunma yapan Ahmet Kural, "2017 Mayıs'ında güzel bir ilişkiye başladık. Ancak dünya görüşlerimizin farklılığı nedeniyle ayrılma kararı aldım. Sıla Hanım'ın arkadaşlarıma ve inançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık" dedi.

AHMET KURAL: ELİMİ ÇEKERKEN DÜŞTÜ

Olay gününü anlatan Kural, "Aramızda tartışma çıktı. Kendisinden evi terk etmesini istedim. Şoförünü aramak istedim. Elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü. İddianamedeki sözleri kendisine söylemedim ve kesinlikle vurmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde konuştu.

SILA: 'ÖLDÜRÜRÜM SENİ' DEDİ

Ahmet Kural'ın ardından söz alan Sıla Gençoğlu ise şunları söyledi;

"Olay 29 Ekim günü gerçekleşti. Ailesiyle beraber çok güzel vakit geçirdik. Sonra eve geçtik. Ancak kurtulamadığımız Okan Can Yantır sorusu geldi. Bir anda kıskançlık krizi geçirdi. Bağırdı. Sonra kendimi kurtarmaya çalışsam da kötü bir hatıraydı. Sonra bana 'S... git. Git buradan öldürürüm seni' dedi. Kül tablası kaldırdı.

'YERE DÜŞTÜM, BÖBREKLERİMİ TEKMELEDİ'

Bir saat boyunca evden kurtulmaya çalıştım. Mutfaktan salona savrulduk. Kafamı duvarlara vurdu. Yere düştüm. Kafamı ve böbreklerimi tekmeledi. Bana aileme küfürler etti. 'Çok sevdiğin baban kollarında ölsün' dedi. Çıkmak istedim, bahçe kapılarından içeri çekildim. Bir şekilde şoförümü aramayı başardım. Neyse ki peşimden gelmedi.  Şikayetçiyim" dedi. 

'ARA ARA DURUP TEKRAR SALDIRDI'

Soru üzerine Sıla, "Bir saate yakın sürdü. Düzenli bir dayak değildi. Dinlenip dinlenip bir dayaktı. Dinlenip dinlenip derken, ara ara durup sonra tekrar saldırdı. İdrarımdan kan geldi" dedi.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI AVUKATI: SANIKTAN ŞİKAYETÇİYİZ

Duruşmaya müşteki kurum olarak katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Sultan Koçyiğit sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek davaya müdahilliklerine karar verilmesini talep etti. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı Ayşe Ece Kavas da "Türkiye'de sıklıkla görülen, tekrar eden şiddete maruz kalmıştır Sıla Gençoğlu. Bu olaylar bir kadına değil toplumdaki tüm kadınlara zarar vermektedir" diyerek, müdahillik talebinde bulundu. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi avukatları da, toplumsal duyarlılık için müdahilliklerine karar verilmesini istedi.

Sıla Gençoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahilliğini kabul eden mahkeme, müdahillik talebinde bulunan diğer kurumların talebini ise olaydan doğrudan zarar gören sıfatları olmadığı için reddetti.

TANIK: 'SENİ ÖLDÜRECEĞİM' ŞEKLİNDE ŞEYLER DUYDUM

Tanıkların da dinlenildiği duruşmada olayın yaşandığı evin yanındaki evde bulunduğu belirtilen tanıklardan Hatice Zeynep Tunç, o gece yan evde hakaretler ve küfürler duyduğunu belirterek, "'Seni öldüreceğim' şeklinde şeyler duydum. Kadının, 'içeri girmek istemiyorum' dediğini duydum. Sesler 1 saate yakın devam etti" dedi.

Sanık avukatı Sibel Aydın'ın, "Neden 2 gün sonra Sıla'nın adını duyunca tanıklık yapmaya karar verdin" sorusunu yönelttiği Tunç, "Zaten korkmayacak olsam arkadaşlarımla birlikte o akşam polisi arardım. Çiftin Sıla ve Ahmet Kural olduklarını öğrendiğimiz zaman yardımcı olabiliriz diye düşünüp tanık olmaya karar verdik. Aynısı bizim başımıza da gelebilirdi" dedi. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti duruşmanın 22 Nisan'a ertelenmesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER