Demirtaş, Elon Musk'a 'mavi tik' için seslendi: Ayda 7 dolara ne dersin?

HDP'in eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, 'mavi tik' uygulamasını paralı yapacağını açıklayan Elon Musk'a seslendi: Para ödemesi gerekenler sizler olmalısınız. Ayda 7 dolara ne dersin?

© AN
Demirtaş, Elon Musk'a 'mavi tik' için seslendi: Ayda 7 dolara ne dersin?

 HDP'in eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter'ı satın aldıktan sonra mavi tik uygulamasını paralı hale getirmek isteyen Elon Musk'a "Siz patronlar, kullanıcılar üzerinden zaten para kazanıyorsunuz. Para ödemesi gerekenler sizler olmalısınız" diye seslendi.

Kendisi de mavi tikli hesap sahibi olan Demirtaş, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Selam Elon! Platformu satın alır almaz mavi tikle uğraşman hoş değil

Siz patronlar, kullanıcılar üzerinden zaten para kazanıyorsunuz. Dolayısıyla para ödemesi gerekenler sizler olmalısınız. Ayda 7 dolara ne dersin?" ifadelerini kullandı.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra yaptığı ilk açıklamalardan birinde, daha çok kamuyu ilgilendiren paylaşımlar yapan kişilere verilen mavi tik (mavi onay rozeti) için aylık 8 dolar ücret almayı planladığını söylemişti

Musk ücretin ülkeden ülkeye değişebileceğini belirterek "Bu yöntemle içerik üreticilerini ödüllendirmesi için Twitter'a bir gelir kapısı açılacak" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2022, 15:44
SIRADAKİ HABER