Demirtaş'ın kardeşi ve avukatı Aygül Gökalp: 2 Eylül'deki tahliye kararı AİHM duruşması öncesi uygulanmış taktik

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş Gökalp son bir aydır yaşadıklarını anlattı.

© Selahattin Demirtaş
Demirtaş'ın kardeşi ve avukatı Aygül Gökalp: 2 Eylül'deki tahliye kararı AİHM duruşması öncesi uygulanmış taktik

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş Gökalp son bir aydır yaşadıklarını anlattı.  Gökalp kardeşinin şüphelisi dahi olmadığı bir soruşturmada tutuklandığını söyledi. Gökalp, “2 Eylül günü, mahkeme avukatları duruşmaya katılmaksızın bir tahliye kararı verdi. Bu, 18 Eylül’deki AİHM Büyük Daire duruşması öncesinde verilmiş taktik bir karar gibi duruyor” dedi.

Demirtaş’ın AİHM’deki davasının çok iyi geçtiğini dile getiren Gökalp, duruşmadan iyi sonuçlar beklediklerini belirtti. 

Demirtaş’ın avukatı Gökalp, “Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirdi diye bir kadın hâkim için HSK açıklama yapıp soruşturma açıyor, ancak Demirtaş’ın şüphelisi dahi olmadığı soruşturmadan tutuklanması ile ilgili seslerini çıkarmıyor. Demirtaş’ı tutuklayan hâkim değil mi? Değilse bilelim” diye konuştu.

Tutuklu ve hükümlülerin ailelerinden çok uzaktaki cezaevlerinde bulunduklarının altını çizen Gökalp, “Anne ve babamız için 1.700 kilometreyi gidip gelmek neredeyse imkânsız” dedi.

SIRADAKİ HABER