Deniz Çakır davasında takipsizlik kaldırıldı

Deniz Çakır hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan verilen takipsizlik kararı, mağdurların itirazı sonucu kaldırıldı.

© DHA
Deniz Çakır davasında takipsizlik kaldırıldı

Bir AVM’de ‘başörtülü kadınları taciz ettiği’ iddia edilen oyuncu Deniz Çakır hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan verilen takipsizlik kararı, karşı tarafın itirazı sonucu kaldırıldı.

Deniz Çakır hakkında başlatılan soruşturma, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan da yürütülecek. Daha önce soruşturmada, yeterli delil elde edilemediği gerekçesiyle oyuncu hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmişti. Çakır hakkında, ‘dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaret’ suçundan başlatılan soruşturma ise devam ediyordu.

TAKİPSİZLİK KARARININ KALDIRILMASINA KARAR VERİLDİ 

Müştekilerin takipsizlik kararıyla ilgili Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne yaptıkları itiraz, karara bağlandı. İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimliği, takipsizlik kararının kaldırılmasına karar verdi.

Böylece savcılık, Çakır hakkında TCK’nın 125/3-b maddesi uyarınca yürütülen ‘dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaret’ suçu yanı sıra, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan da soruşturmaya devam edecek. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER