DEVA Partili Metin Gürcan'a yazıları ve yabancı gazetecilerle telefon konuşmaları soruldu: Bir yıldır takip ediliyormuş!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma nedeniyle gözaltına alınan Gürcan’a ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya casusluk amacıyla temin etme' suçlaması yöneltilmişti.

© DHA
DEVA Partili Metin Gürcan'a yazıları ve yabancı gazetecilerle telefon konuşmaları soruldu: Bir yıldır takip ediliyormuş!

‘Siyasi ve askeri casusluk’ suçlamasıyla cuma sabah saatlerinde İstanbul’da gözaltına alınarak Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ne getirilen Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan'ın dün gece saatlerinde sorgusuna başlandı. Gürcan'ın bir yılı aşkın süredir takip edildiği, telefonlarının dinlendiği öğrenildi.

Gerçek Gündem'den Fırat Fıstık'ın haberine göre;  3 gün önce gözaltına alınan DEVA Partili Metin Gürcan'ın dün gece 00.00-02.00 saatleri arasında başlanan sorgusunda, özellikle yabancı gazeteciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı konuşmalar soruldu. Gürcan'a, yazdığı yazılar ve televizyon programlarında konuştuğu konular hakkında da sorular yöneltildi. 

Öte yandan Gürcan'ın bir yılı aşkın süredi takip edildiği, telefonlarının dinlendiği belirtildi. 

Deva Partili avukatlar, Gürcan’ın sorgulamasında, "suçlamayı destekleyici unsur olarak sorulan her şeyin açık kaynaklarda var olan, Gürcan’ın kendisinin açıkça dile getirdiği şeyler olduğunu" söyledi.

Gürcan’ın bu akşam veya en geç yarın sabah adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

SIRADAKİ HABER